Homebridge, Gelenek Evi Otomasyon Gadget’larını Apple HomeKit’e

[GÜNCELLEME – SmartThings ve Siri ile tam olarak nasıl kurulacağına dair bir rehber için Homebridge öğreticimizi kontrol ettim]

Şirketler Apple’ın homekitini desteklemeye karar vermedikçe ya da değil, mevcut bilge evinizi 21. yüzyıla getirebilecek açık kaynaklı bir yazılım uygulama köprüsü.

HomeBridge, iOS HomeKit API’sını taklit eden ev ağınızda çalışabileceğiniz hafif bir Nodejs sunucusudur. HomeKit’ten “akıllı ev” cihazları üreticileri tarafından sunulan farklı 3. partili API’lere temel bir köprü sunan topluluk katlı modüller olan eklentileri destekler.

Siri, HomeKit ile eklenen gadget’ları desteklediğinden, bu, Homebridge ile Siri’den HomeKit için herhangi bir desteği olmayan gadget’ları yönetmesini isteyebileceğinizi ima eder. Örneğin, sunulan eklentilerden sadece birkaçını kullanarak şunları söyleyebilirsiniz:

Siri, ön kapının kilidini aç.
Siri, garaj kapısını aç.
Siri, kahve makinesini aç.
Siri, yaşam alanı ışıklarını aç.
Siri, harika sabah!

Philips Hue, Nest, LIFX, Fibaro HC2, Sonos, KNX ve Indigo gibi sistemlerle bağlantı kurmak için zaten çok sayıda homebridge eklentisi var. Bağlantılı olduğunda, kurulumunuzu Siri veya HomeKit uyumlu bir uygulamayla yönetebilirsiniz…

HomeKit gerçekten bir uygulama değil; Passkit’in yanı sıra HealthKit’e benzer bir “veritabanı”. Bununla birlikte, HealthKit’in Buddy Health and Wellness uygulamasının yanı sıra PassKit’in PassKook’a sahip olduğu yerlerde, Apple HomeKit veritabanınızı yönetmek için hiçbir uygulama sağlamadı (en azından henüz değil). Ancak, HomeKit API, tasarımcıların HomeKit’e gadget eklemek için kendi uygulamalarını oluşturmaları için açıktır.

Neyse ki, App Store’da homekit cihazlarınızı işleyebilecek birkaç uygulama var. Kullantığım en geniş olanı 2 dolara mal olan MyTouchhome. Aynı şekilde iyi çalışan bazı tamamen ücretsiz uygulamalar var. Insteon+ veya Lutron veya diğerlerini deneyin.

Homebridge’i indirmek veya ekibe katılmak için aşağıdaki bağlantıyı kontrol edin.

Amazon’dan temin edilebilir

#
Ön izleme
Ürün
Değerlendirme
Fiyat

1
Meross Wise Masa Lambası, WiFi LED masa lambası 10W Alüminyum Lamba Desteği Apple HomeKit Alexa Google …
16 İnceleme
£ 39.99
Amazon’da Satın Alın

2
Bilge Termostatlar, Elektrikli Isıtma İçin Meross WiFi Termostat, Zemin Isıtma için Uzay Termostatı, …
11 yorum
£ 56.99
Amazon’da Satın Alın

3
Lifx Lightstrip 2 m, Wi-Fi Wise LED Light Strip, Polikrom Teknolojisi ile Tam Renk Bölgeleri, Hayır …
146 Yorum
£ 79.52
Amazon’da Satın Alın

Github.com: Homekit açıkladı

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

2021’de son güncelleme-10-04 / Ortaklık Bağlantıları / Amazon Ürün Pazarlama API’sinden Resimler

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.