Zigbee Alliance, iplik IP ağı

üzerinden dotdot spesifikasyonunun kullanılabilirliğini duyurdu Dotdot, ZigBee cihazlarının bir iş parçacığı ağındaki IP cihazlarıyla iletişim kurabilmesini sağlayan köprüdür. Zigbee Alliance, IoT endüstrisinin parçalanmasını en aza indirmeye yardımcı olacağını umuyor ve hepimiz bunun için!

12 Aralık 2017 – Zigbee Alliance ve Thread Group bugün, Dotdot spesifikasyonunun Treck’in IP ağı üzerindeki kullanılabilirliğini duyurdu. Bu, geliştiriciler, parçalanmış bağlı cihaz endüstrisini birleştirmeye ve yeni pazarların kilidini açmaya yardımcı olacak düşük güçlü bir kablosuz IP ağı üzerinde yerleşik, açık ve birlikte çalışabilir bir IoT dilini ilk kez kullanabilirler.

“Daha geniş tüketici pazarının ana akım bağlantılı ürünleri kucakladığı akıllı evde heyecan verici bir noktadayız; Yeni araştırmalarımıza göre tüketicilerin% 26’sı akıllı bir ev cihazına sahip ”diyor Parks Associates’deki IoT Yöntemi Direktörü Tom Kerber. “Tüketicilerin önümüzdeki yıllar boyunca bu cihazlara güvenecekleri bir pazarda rekabetçi olmak için şirketlerin, ilerleme ve birlikte çalışabilirlik sağlayacak teknolojilerle uyumlu olması ve IoT’nin taahhüdünü yerine getirmeye devam etmeleri gerekiyor. her paydaş. ”

Dotdot, Zigbee Alliance’ın IoT için evrensel dilidir ve akıllı nesnelerin herhangi bir ağda birlikte çalışmasını mümkün kılar. İş parçacığı, İplik Grubu’nun IoT ürünleri için açık, IPv6 tabanlı, düşük güçlü, güvenli ve geleceğe dayanıklı örgü ağ teknolojisidir. Bu iki önde gelen kuruluş, tek satıcı ekosistemlerle veya teknolojilerle sınırlı olmayan IoT birlikte çalışabilirliği için olgun, ölçeklenebilir bir seçenek sunmak için bir araya geldi.

IoT’nin sözünü yerine getirmek

Erken İnternet, bugünün IoT ile aynı zorluklarla karşı karşıya kaldı. Şu anda, bağlı cihazlar farklı diller konuştukları (veya teknik açıdan farklı “uygulama katmanları” kullandıkları için kesintisiz bir deneyim sunmak için mücadele edebilirler. İnternet için, endüstri bu sorunu IP üzerinden açık, evrensel protokollerle düzeltti – bu da inovasyonu açmış ve hızlandırdı. Dotdot’un İplik’in IP ağı üzerindeki ortak cihaz dili, aynı kanıtlanmış tekniği Nesnelerin İnterneti’ne genişletir. Dotdot üzerinden iş parçacığı, ürün ve platform satıcıları, büyümeyi artırmak için gereken yüksek kaliteli, birlikte çalışabilir kullanıcı deneyimlerinin emin olabilirken, IP satıcıların cihazlarına ve müşterilerine doğrudan bağlantı kurmasına izin verir.

Speakdotdot.com: www.zigbee.org: Çok daha fazla zigbee gönderisi

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.