DIY Cottage Engnation

Son birkaç hafta sonu, kayınvalidelerim ve Harrington, Quebec’teki yeni kulübemiz için bir gösterge üzerinde çalışıyorum. Buna İtalyanca’da “Di Tota’nın Evi” ni gösteren “Casa di Tota” diyoruz. Özel olarak inşa edilmiş bir göstergeye sahip olmak için bir araştırma çalışması yapmayı tercih ettik, ancak ev yapımı bir endikasyonun ideal kişisel dokunuşa sahip olacağı son düşüncesiyle ilgiliydi. Gösterge, (yakında olacak) kayınpederinin doğum gününü ve emekliliğini işaretlemesi için bir hediye olacak. Yazlık çerçevesinin yanı sıra yalıtımın yanı sıra bu uzun hafta sonu bir sargı ile ilgili olduğundan, ev yapımı endikasyonumuzu ortaya çıkarmak ve çok ihtiyaç duyulan bazı kutlamaların tadını çıkarmak için bir mola vermek için kendinden geçmiştik.

Kendi işaretinizi yapmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki sürecimiz hakkında her şeyi kontrol edin.

İşareti yapmak için kullandığımız şey:

Malzemeler ve araçlar

Üç kırmızı sedir 2 ″ x 4 ″

Dış ahşap tutkal

Kelepçeler

Zımpara kağıdı

Ahşap boya

Boya fırçaları

Poliüretan

Koruyucu gözlük

Ölçüm bandı ve kurşun kalem

Şim

Dairesel testere

Jigsaw

Roter

Dremel

Zımpara

Boyutumuzu, şeklimizi ve tasarımımızı tamamladıktan sonra, işe gitme zamanı gelmişti. Güvenlik gözlükleri açık!

1. Adım: Ahşabı Kesin

Bize 24 ″ x 48 ″ genel boyutu sağlamak için üç 2 ″ x 4 ″ s kestik ve son boyutumuz ve şekli için ek alan sağlıyor.

2. Adım: Ahşabı birlikte yapıştırın

Her bir odun parçasını yan yana koyduk, aynı zamanda her parçadaki tahılın bir sonrakinden alternatif olduğundan emin olduk-tahıl yukarı, tahıl, tahıl yukarı, tahıl aşağı. Bu, endikasyonun zamanla çarpışmasını durduracaktır. Parçalar birbirine yapıştırıldıktan sonra (onları olabildiğince düz tutarak), tahtaları sıkı tutmak için gerginlik kelepçeleri kullandık ve gece boyunca kurumaya bırakıldık. Ertesi sabah, yüzeyi yumuşatmak için tahtaya büyük bir zımparalama sağladık.

3. Adım: Tasarım

Nişanlım kardeşim bir grafik tasarımcı. Kağıt üzerinde hazırladığımız stili aldı ve kiremit kağıdına yazdırarak uygun bir şablon yaptı. Şablonu birlikte bantladık, tarzımızı kestik ve tahtada izledik. Bu çok daha kolaydı, sonra çizmeye çalıştı!

4. Adım: Çok daha fazla kesim

Tahtayı çalışma tezgahına sıkıştırarak, bir yapboz kullanan göstergeyi kestik. Bu fotoğrafta burada yaptığımız kesim çizgilerini görebilirsiniz.

Adım 5: Zımparalama

Biz de pürüzsüz ve pürüzsüz hale getirmek için oval kenarı zımparaladık. Kare bir köşe tutmak istedik, bu yüzden işaretin kenarında zımparalanırken zımparayı olabildiğince düz tutmayı sağladık.

Adım 6: Yönlendirici zamanı

Güvenlik gözlükleri geri açık! Bir test cihazı parçasını kullanan alet için bir fikir edindikten sonra, harfleri oymaya başladık. Metnimiz için ideal genişlik olan, uygun bir derinlik seçtikçe ve oymaya başladık. Bit manzaramızı oymak için biraz daha büyük bir tane değiştirdik, ayrıca sahip olduğumuz en küçük bitin, daha çok lekelere benzeyeceğini düşünerek yaprakları oymamaya karar verdik.

Adım 7: Kenarları Dremel

İstediğimiz metin stili, yuvarlak yerine kare kenarlara ihtiyaç duyuldu, bu yüzden dremel aracını kare yapmak için kullandık. Bu, biraz şiddetli zaman ve tutarlı bir el aldı. Aracın hızı da aynı şekilde kaymayı son derece basit hale getirdi ve tahtada çirkin işaretler bıraktı. Geride bırakılan aletleri sarmış her türlü yıpranmış şekilde ortadan kaldırmak için hızlı bir kum sağladık.

8. Adım: Resime Başlayın

Bizim oymamızdan memnun olduktan sonra resim yapmaya başlama zamanı gelmişti. Bir zanaat mağazasından rutin ahşap boya ve küçük, düz kenar bir boya fırçası kullandık. Oymaların altından başlayarak boyayı çok dikkatli bir şekilde yan kenarlarda çalıştık. İki ton yeşil olan yapraklara biraz kontrast ekledik ve sınırını ince bir detay için boyamaya bırakmaya karar verdik.

Adım 9: Ceketin tamamlanması

Son ve son adım için, mühürlemek ve işareti sabitlemek için hızlı kuruyan bir poliüretan kap kullandık. Dış kenarla başladık, daha sonra ağaca ve karaya doldurduk. Yöntemimizi ince katmanlarla çalıştık, herhangi bir kabarcık üretmemeye dikkat ettik. İlk kat kuruduktan sonra, yaklaşık 5 saat, yüzeye hafif bir zımpara sağladık ve bir ince kat daha kullandık. Ertesi sabah da aynı şeyi arkaya yaptık.

Hepimizin bunu yapmak için koyduğu tüm zor işlerden çok memnunum. Umarım sadece yazlık sürece sürer!

Çok daha eğlenceli yazlık projeleri için DIY & House Geliştirme Kılavuzumuzu ziyaret edin.

Fotoğraf kredileri: Jessica Howey

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.