Bir Yüklenici Nasıl Kiralanır

Neden rahatsız?

Genel bir yüklenici, bir Reno ekibinin oyun kurucu gibidir: ev geliştirmeleri için gerekli tüm adımları planlayan ve uygulayan biri. Yüklenicinin esnafla bağlantıları, bir alçıpan bulmanız gerekmeyeceğini, daha sonra onun göstermesini bekleyin – yüklenici her adımı düzenliyor.

Nereye Bakılır

Komşular ve arkadaşlar: Güvendiğiniz kişilerden isimler alın. Bununla birlikte, bir bodrum kazıyorsanız, banyolarda uzmanlaşmış bir yeniliyenin ideal olmayabileceğini unutmayın.
Artıları, mağazalar ve dernekler: Homebuilders Derneği, tasarımcılar, mimarlar, esnaf veya güvenilir bir bina merkezi çağırın. Veya tasarım dergilerinin kaynak kılavuzuna bakın.

Bakılacak şey

Geçerli bir üyelik: Bir İnşaatçı Derneği’ne katılan bir yeniliyenin eğitim ve davranış standartlarına uyması gerekir.
Kapsamlı Sigorta: Bir kaza durumunda yüklenicinin sigortalı olduğundan ve evinize zarar vermesi durumunda bağlı olduğundan emin olun. Yaralanma veya hasar durumunda ele alındığınızdan emin olmak için sigorta şirketinize bildirin.
Tam Bir Sözleşme: İyi biri ödeme planını ve kullanılacak materyalleri açıklar (çok daha fazla bilgi için www.renomark.ca adresini ziyaret edin).

Sorulacak Sorular

Yükleniciye sorun: Yaptığınız gibi çok fazla Renos’u tamamladı? Garantileri nelerdir? Gerekli izinleri alacak (denetimler, çalışmanızın bina kodu gereksinimlerini karşılayacağını gösteriyor)? Referanslar alın: İyi yüklenicilerin 10 ila 20’si olacaktır. Ardından, kontrol edin (www.hiringacontractor.com sorulacak soruları listeler).
Kendinize sorun: Yüklenici istemi ve sunulabilir miydi (değilse, ticaretlerden kalitesiz işleri kabul edecek mi)? Bir portföy gösterdi mi? Konuşması kolay mıydı? Fit çok önemlidir: Bu kişiyle haftalar veya aylarca işbirliği yapacaksınız.

Ne ödeyeceksin

Maliyet artı: İşgücü ve malzeme ve yüklenicinin yaklaşık yüzde 22’lik işaretlemesini ödüyorsunuz. Genel işçilere karşı lisanslı işlemler (tesisatçı veya elektrikçi gibi) gerektiren işler için çok daha fazla ödeme yapmayı bekleyin.
Sabit Ücret: Yüklenici alıntısı, emek ve belirli malzemeler için ödenekler içerir. Sadece çok daha fazla iş veya yükseltme isterseniz ekstra ödersiniz.
Bir kısmı saklayın: Mütevazı bir peşinat kabul edin ve ardından geri kalanı için bir program yapın. Yüklenicinin tedarikçilere ödeme yapmaması durumunda, ev sahipleri, tamamlandıktan 45 gün sonra maliyetin yüzde 10’unu geri alma hakkına sahiptir.

Vancouver’daki RJR Construction başkanı Bob Rasmus ve Büyük Toronto’nun İnşaat Endüstrisi ve Arazi Geliştirme Derneği (Bild) İletişim Müdürü Cynthia Malajerio sayesinde.

Ayrıca bkz. Bir tasarımcı nasıl bulunur ve bir mimar nasıl bulunur.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.