Büyüyen Çilek

Çilekleri severim. Onları taze seviyorum, küçük vahşi olanları seviyorum, sevdiğim, sevdiğim, dondurucu reçelinde onları seviyorum! Taze çilek seçmek, tüm zamanların çok sevilen yaz aylarında vurgularımdan biridir, bu yüzden her yıl yapmaya çalışıyorum.

Aynı şekilde, evde kalbinizin malzemesine meyveler seçebilmenizi sağlamak için eski moda çilek kaplarını seviyorum. Son zamanlarda, son derece kendime ait bir çilek tenceresi dikme konusunda elimi denedim.

Her şey bitkilerle başlar. Bu PC Gigantico çilek bitkileri normalden biraz daha büyük, bu yüzden saksı bahçem harika bir başlangıç ​​için kapalı.

Sonra, bir pot almalısın! Terracotta’nın görünümünü seviyorum, ancak onları da cam alabilirsiniz. Bu Lowe’den ve 15 dolardan daha az masraftan!

Sonra, biraz ek drenaj eklemek istiyorsunuz. Hasarlı bir tencere, strafor parçaları veya bu durumda ekicinizin alt kısmında bit hava cepleri üretmek için hasarlı bir tabak (SOB) kullanabilirsiniz. Bu şekilde, fazla suyun bitkilerinizi boğmasının yanı sıra gidecek bir yer var.

Toprağa. Saksı toprağını kullanmanız gerekir. Bahçe toprağı yerden idealdir, aynı zamanda tencereler için de çok fazla kil vardır. Zorlaşır ve bir saksıdayken kurur. Saksı toprağı, bitkileri ve köklerinin kolayca büyümesini sağlamak için kasıtlı olarak hafif ve havadardır. Bu çanta gider 4 $.

Tencereyi dikmek için, sizi ilk deliğinize götürmek için yeterli toprak ekleyin. Sonra bir çilek bitkisine girin ve çok daha fazla toprak ekleyin. Bir sonraki deliğe geldiğinizde, bir bitki daha ekleyin. Tüm tencereye büyük bir su içeceği sağlayın ve tüm toprağı nemli elde edin. Aşırı toprak büyük olasılıkla kökler iyi kurulana ve her şeyi daha iyi bir arada tutana kadar bir süre deliklerden sızacaktır.

Ve tam burada! Kendi arka adımda ideal en iyi küçük çilek yaması. Meyvelere, Haziran ayında ve Temmuz ayında atıştırmalık için meyvelerinizin yanı sıra büyük ışıklar sağlayın. Neden denemiyorsun?

Çilek içeren bazı lezzetli tarifler için buraya tıklayın.

Çok daha fazla saksı ipucu için Konteyner Bahçeleri bölümümüzü arayın.

Fotoğrafa katkı verenler:
Michael Penney

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.