Organik çamaşır sabunu

Son zamanlarda gerçekten gözüme çarpan bir ürünle karşılaştım: sabun fıstığı. İlk inandığım… sevimli ambalaj. Sonra ne olduklarını merak ettim… Söylemeliyim ki, garip bir şekilde meraklandım. Sabun fındıkları, Hindistan, Nepal gibi sıcak, tropikal iklimlerde büyüyen zor bir kabuğa sahip küçük, meyve benzeri meyvelerdir. Ambalaj, garip bit yapışkan fındıkların (“saponin”) olabileceğini açıkladı. Çamaşır yıkamak veya kendi çevre dostu yemek ve bulaşık makinesi sabunu yapmak için kullanılmalıdır.

Beni yanlış anlamayın – geri dönüşüm yapıyorum ve dünyamız için üzerime düşeni yapmayı deniyorum – ne kadar fındık ile çamaşır mı?! Tam olarak nasıl çalışır: Bu belirsiz sirke kokulu fındıklardan dördü küçük bir muslin çantasına girer (paket bu çantalardan birkaçını içerir). Sonra bu küçük torbayı çamaşır makinesinin içindeki fındıklarla atarsınız. Bu dört fındık çantası 4 ila 6 ton çamaşır yıkayacak – gerçekten olağanüstü.

Ben de denedim. Onları tonlarca havlu ile suda fırlattım ve su da iyi ve sabunlu oldu. Gelgit sabunlu değil, ancak havlu ve çarşaf gibi günlük eşyaları temizlemek için yeterli sabunlu. Yukarıdaki resimler, biraz ajitasyondan sonra köpürmenin nasıl arttığını gösteriyor. Yıkamada koku yoktu, bu da koku için kendi limon suyunuzu veya lavanta kupürlerinizi ekleyebileceğinize inanmamı sağladı. Tamamen doğal bir ürünü kullanmak gerçekten mükemmel hissetti. Altı ton çamaşırdan sonra veya köpüklemeyi bıraktıklarında fındıkları bile kompostlayabilirsiniz. Bir kilogram torba 40 $ ‘dır ve 300 ila 400 ton çamaşır yıkayacaktır. Bunları buysoapnuts.com adresinden internetten satın alabilirsiniz.

İlham aldım. Bir sonraki adımım bir kıyafet hattı. Çamaşırların yanı sıra hatta. Sonuçta, yaz pratik olarak burada ve çocuklarım için harika bir örnek.

Çok daha fazla eko çamaşırhane ürünleri için, çamaşırhane uzay dönüşümü blog gönderimize bakın.

Fotoğraf kredileri: Morgan Michener

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.