Röportaj: Vicente Wolf

35 yıldan fazla bir süredir New York tasarım sahnesinde bir efsane olan Küba doğumlu Vicente Wolf bir isyancı. Müşterileri arasında Clive Davis, Showtime CEO’su Matthew Blank ve Princess von Furstenberg gibi A listelerini sayıyor ve birkaç ünlü dolu otel ve restoran sofistike ama sıra dışı stilini taşıyor. Öğretmenin perdelerin zeminin iki inç yukarıda olması gerektiğinde ısrar ettiği gün tasarım okulundan çıkan kendi kendine öğretilen bir tasarımcı için fena değil. Wolf, posta kodu zarif olmadan çok önce bir Hell’in mutfak stüdyosunda mağaza kurdu ve şimdi 15 üyeli bir tasarım firmasını denetliyor, ancak masadan çalışmayı tercih ediyor.

Midtown Manhattan lüks showroom, Vicente Wolf Home’a ​​(VW Home) iyi topuklu sürü, bu da sakin bir sokak pazarı gibi, Endonezya, Hindistan, Afrika, Fransa ve Papua Yeni de dahil olmak üzere uzak yerlere yolculukları aldığını buluyor. Gine. Başarılı bir fotoğrafçı, dünyanın en parlak dergileri için kendi iç mekanlarını çekiyor ve seyahat fotoğrafları üç kitabını lütufla karşılıyor: görmeyi öğrenmek: etrafınızdaki dünyayı evinize getirmek (2002 zanaatkâr), Sınırlar Geçiş: Küresel Bir Tasarım Vizyonu (2006 rastgele ev) ve tasarımda perdeyi kaldırma (2010 Random House). Ve son zamanlarda Latitudes’u başlattı – Baccarat için bir dizi kristal aksesuar serisi, Asya ve Afrika’ya seyahatler.

House & Home: Eviniz hakkında çok sevdiğinizi açıklayın.

Vicente Wolf: Işık pencereye nasıl dökülür ve zeminde bir desen oluşturur, açıklık duygusu… bana rastgele uzayın etrafına yerleştirilmiş mobilyalar ve odaların kare, bana barış ve huzur duygusu verir .

H&H: Stil duygunuzu nasıl tanımlarsınız?

VW: Son 35 yıldır kendimi geçmişe güçlü bir referansla modern bir tasarımcı olarak gördüm. Ben alaycı ve tatlı, komik ve sürgü, çalışkan ve kaçan, politik ve bilinçsiz, politik olarak yanlış ve endişe verici, hepsi bir Latin iç mekana karıştı ve New York sofistike bir kabukla kaplı.

H&H: Çok sevilen bir renk şemanız var mı?

VW: Beyaz – Beyaz bir arka plan çok mimaridir ve görüntülemek istediğiniz nesneleri en üst düzeye çıkarmak için güçlü bir ortam oluşturur.

H&H: Bir fotoğraf toplayıcısınız ama duvara çivilenmiş bir şey yok. Çalışmalarınızı nasıl sergiliyorsunuz ve neden?

VW: Son 35 yıldır fotoğrafçılık topladım. Dünyanın dört bir yanındaki açık artırmalarda parçalar alıyorum. Sanatı bir çıkıntıya yasladığınızda, size adım atma ve farklı alanlarda ve ışıklardaki parçaları takdir etme özgürlüğü verir. Sanatı çok uzun süre aynı yerde görmeyi bırakıyorsunuz.

H&H: En iyi tatil kaçışınızı açıklayın.

VW: Borneo’da, Mahakam Nehri’ni farklı köylerde duran 50 metrelik bir teknede gezecek ve doğa ve yerel kültürlerle temas halinde olacaktı.

H&H: Şu anda hangi ülkeyi ilham verici buluyorsunuz?

VW: Endonezya – Yerli kültürün hala Batı dünyası tarafından rahatsız edilmediği dünyanın son vahşi yerlerinden biri olduğunu düşünüyorum.

H&H: En iyi gece fikriniz nedir?

VW: En iyi gecem evde kalmak ve akşam yemeği yemek. Haftada iki kez tiyatroya gidiyorum ve her zaman farklı insanları deneyim için davet ediyorum.

H&H: Kimin kişisel tarzına çok hayran kalıyorsunuz?

VW: Karl Lagerfeld, müthiş duruşundan ve her zaman onun bakış açısına sadık kalırken farklı yolları gezebildiği için.

H&H: Gizli bir hoşgörü veya mevcut saplantınız var mı?

VW: Çok gizli olmayan hoşgörü fotoğrafçılığım ve uzun süredir takıntım güneşin doğmadan beş gün önce Central Park’ta beş mil koşuyor.

H&H: Bir akşam yemeği partisinde yemek isteyeceğiniz üç kişiyi adlandırın.

VW: Madeleine Albright, Barack Obama ve Stephen Sondheim.

H&H: Evde olmadan hangi öğe yaşayamazsınız?

VW: Yatağım. Maine Coon Cat, Nene’yi yakalayan müthiş çarşaflarımda lüksım.

H&H: Bu cümleyi bitir: “Ne zaman çok rahat hissediyorum…”

VW: Ben eksi on kilo (her zaman on kilo).

H&H: Sizi zengin, tatmin edici ve mutlu hissettiren şeyleri açıklayın.

VW: Montauk, New York’taki evimin yakınındaki sahilde yürürken.

H&H: Sabah yataktan çıkmanızı sağlayan nedir?

VW: Sadece düz zorluk.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.