XMBC ve Perl

Otomatik Ev Okuyucusu ile iPhone Ev Otomasyon Kontrolü Klaus bize iPhone’undan XBMC kontrolü hakkındaki bu ilginç videoyu gönderdi. Ev otomasyonu ve CCTV segmenti için sonuna kadar medya bitlerini görüntülediğinizden emin olun ve tüm detaylar için okumaya devam ettiğinizden emin olun…

İşte GUI’mde XBMC’yi kontrol etmek için ve iPhone’umla evdeki Everthing Everthing (iPad sürümü de yakında geliyor). Tüm bilgileri ve kapakları ve fanart’ı göstermek için denetleyicimle (MM..Mac için MyHome ve Linux) iletişim kurmak için XBMC’yi bir Perl komut dosyasıyla entegre ettim.

Bir film başlatabilir ve ertesi gün oturma odasında veya bir XBMC istemciniz olduğu evin herhangi bir yerinde aynı pozisyonda devam edebilirsiniz. Işıkları kısmak için film izlemek için sahneleri tanımlayın ve tüm AV-Gear’ı kontrol edin, böylece sadece bir uzaktan kumanda ihtiyacınız vardır. Sahne, GUI’deki kapaktaki oynat düğmesine basarken başlar.

XBMC çalışmadığında da müzik ve video kütüphanenize kapaklarla ve Fanart ile göz atabilirsiniz. Uygulamanın başlayacağı filmin kapağına tek bir dokunuşla, TV açılır, reklamı en iyi girişe geçer, uygun ses seviyesini ayarlar, ışıklar söner… ve video oynar.

Tatildeyken bir pencere açılırsa veya ışıkları, kapı zili halkalarını veya istediğiniz her şeyi unuttuysanız, eviniz iPhone için sinsi mesaj gönderiyor. GUI’deki tüm ev otomasyon eşyalarının durumlarını hızla alırsınız.

Kapı zili çalarsa, GUI kimin dışarıda olduğunu görmek için giriş görünümüne geçer ve isterseniz kapıyı açabilirsiniz. Olasılıklar
neredeyse sonsuz.

Www.mremote.de sitelerinde mm..Myhome yazılımı hakkında çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz ve forumda www.ihome-forum.de bu bir Alman forumu ancak İngilizce de sorabilirsiniz.

Daha fazla istemek? – Bizi Facebook’ta bizim gibi Twitter’da takip edin veya RSS feed’imize abone olun. Bu haber hikayelerini e -posta yoluyla, doğrudan gelen kutunuza her gün bile alabilirsiniz.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.