Bu makalede bir kutu yastığı

dik:
Plak fermuar
Boru
Kesme yanlılık şeritleri
Kordonun kaplanması
Borulamayı dikişe dikiş
Boruları bitirme

Malzemeler ve araçlar

Yüksek yoğunluklu köpük

Kumaş

Fermuar

Ölçüm bandı

Dikiş makinesi

Makas

İşaretleyici

Kordon

Vapur (veya demir)

Pinler

1. Adım: Üst ve Alt

Ön dikişten arka dikişe ölçün ve 1 “ekleyin. Yan dikişten yan dikişe belirleyin ve 1” ekleyin. Bu boyutlarda 2 malzeme kesitini kesin. Her birini iki kez katlayın, ağır buhar kırışmalara basın.

2. Adım: Boks

Yastık üstünün genişliğini ve genişliğini ölçün. Bu 2 numarayı birlikte ekleyin, ardından 1 “ekleyin. Boksun yüksekliğini belirleyin ve 1” ekleyin. Bu ölçümlere göre bir bölümü kesin. Bu ön boks şeridi olacak. Arka boks şeridi için tekrarlayın, ancak bir fermuara sığacak şekilde yüksekliğe 1-1/2 “ekleyin. Borulama varsa, her şeyi üstteki ve alt malzeme bölümlerinin etrafındaki yöntemi dikin. Arka boks şeridini de uzunlamasına katlayın Ağır buhar kırışmaya basın. Şeridi uçtan uca katlayın ve tekrar kırışın. Uzunlamasına kırışıklığı kesin. Fermuar uzunluğunu belirlemek için, arka boks parçasının uzunluğunu belirleyin. 6 “ekleyin, ayrıca yuvarlak en yakın temel boyut. Fermuarı bu şeritin 2 yarısı arasındaki dikin. Fermuar takıldıktan sonra, fermuarın her iki ucundaki bastlı dikiş çizgisinin üzerine dikin. Sabit bir tur yapmak için arka boks şeridini ön boks şeridine uçtan uca dikin.

Adım 3: Üst, alt ve boksu takma

Boksu yastığın altına yanlış taraf dışarıda kaydırın. Boksun dikişlerini yastığın kenarlarında ortalayın. Her boks köşesini dikey bir çizgi ile işaretleyin. Her köşede bir kat yapmak için boksu ve kalem işaretlerine ağır buhar baskısını ortadan kaldırın. Boksun merkez kırışmasını yastık üst malzeme bölümünün merkez kırışmasıyla ve köşe kırışıklıklarındaki pim ile hizalayın. Fermuarı açın. İki bölümü birlikte dikin. Alt bölümde dikmek için tekrarlayın. Kapağı sağ tarafa çevirin.

Plak fermuar

Aşama 1

İki bölümü sağ taraflara birleştirilecek şekilde yerleştirin ve makine 3/4 “dikişte bükün. Ağır buhar, dikişe açın.

Adım 2

Malzemenin yanlış tarafı yukarıdayken, fermuarı açın ve bağlantı elemanını doğrudan dikişin üzerine fermuar dişleri ile aşağı indirin. Fermuar bandı üzerindeki dokuma kılavuzuna uyarak, bandın sağ tarafını yerinde yatıştırın. Makine dikişleri doğrudan basting dikişlerinin üzerinde.

Aşama 3

Fermuarı kapatın. Hala kapanmanın yanlış tarafında çalışıyor, alt uçları ve fermuar bandının kalma tarafını teyel. Malzemeyi ve Fermuarı’nın yanı sıra kumaşın sağ tarafında çalışmanın yanı sıra, alttaki ve kalan tarafın yanı sıra bastın üzerinde dikiş yapın. üst uçları güçlendirin.

Adım 4

Keskin uçlu makasla, fermuarın uygulanması sırasında dikiş hattını kapalı tutan makine basting dikişlerini kesin.

Boru

İhtiyacınız olan toplam kordon miktarını belirlemek için, borulanacak her bölümü belirleyin ve tüm hesaplamaların toplamını alın (aşağıdaki tabloya bakın).

Kabloyu tek bir uzunlukta satın alın ve bu şekilde tutun, gövdeye dikerken yere düzgün bir şekilde sarılın. Bir dikişe dikilmeye hazır olana kadar boruları parçalara ayırmayın.

Kumaş miktarı

1/4 yarda

1/2 yarda

1 yard

14 Koşu Yarışı Ver
48 inç genişliğinde / 54-60 inç genişliğinde
5 çim / 6-1 / 2 yarda
11 çim / 13 yarda
22 çim / 26 yarda

Kesme yanlılık şeritleri

Malzeme gövdesi, yanlılık üzerinde kesilmiş malzeme şeritlerinden yapılmıştır. Borulama bir slipcover dikişine dikildiğinde çapraz dikişler toplu olarak en aza indirir.

Aşama 1

Kumaşı hazırlayın. Tahılın doğrudan ilerlemeden önce olması önemlidir.

Adım 2

Önyargı şeritlerinizin genişliğini belirleyin. Kablonuz 1/4 “çapında ise, 1-5/8” genişliğinde şeritleri kesin. Kablonuz 3/8 “çapında ise, 1-3/4” genişliğinde şeritleri kesin. Kablonuz 1/2 “çapında ise, 2” genişliğinde şeritleri kesin.

Aşama 3

Malzemeyi yanlış tarafa yerleştirin ve çapraz bir kat yapın. Katlama boyunca kesin. Bu, gerçek önyargı ve önyargı şeritleri için kesme çizgilerini işaretleme kılavuzunuzdur.

Adım 4

Bir kıstasın yanı sıra bir kalemle, Selvaj’dan Selvaj’a paralel kesme çizgilerini 2 Adım 2’de belirlediğiniz genişliğe göre işaretleyin.

Adım 5

2 şeritin uçlarını sağ taraflarla birlikte yerleştirin. Onları 1/4 “dikiş ile diyagonal olarak bir araya getirin. Ağır buhar Dikiş ödeneğini açık bastırın. Bir uzun malzeme şerit üretmek için tekrarlayın; bu boru muhafazası olacaktır.

Kordonun kaplanması

Aşama 1

Muhafaza şeridini yanlış tarafa yerleştirin ve kabloyu merkezden uzunlamasına yerleştirin. Muhafazayı kordonun üzerine katlayın, ham kenarları sıralayın ve ilk birkaç inç’i sabitleyin.

Adım 2

Dikiş Regülatörünüzü 4-6 “(Basting uzunluğu) olarak ayarlayın. Bir fermuarlı ayağı kullanmak, kordon boyunca dikiş yapmak,içine dikilmeden mümkün olduğunca yakın. Pürüzsüz bir gövde yapmak için dikerken önyargı şeritlerini dikkatlice uzatın. Bu dikiş, bir boru dikişi ödeneği üretir.

Borulamayı dikişe dikiş

Aşama 1

Sağ tarafı yukarı dikecek olan slipcover bölümlerinden birini yerleştirin.

Adım 2

Boru dikiş ödeneğinin ham kenarlarını, slipcover bölümünün dikiş çizgisinin ham kenarları ve pim ile hizalayın. Keskin bir köşeye geçmeniz gerekiyorsa, köşeyi döndüreceği noktada kasanın kenarlarını çentikleyin. Boruların köşeyi döndüğü noktada bir dizi klips yapılarak daha yumuşak bir köşe yapılır.

Aşama 3

Boruları kesin, 2 “kuyruk bırakın ve boruları gövde dikiş hattı boyunca bölüme dikin. Pimleri ortadan kaldırın.

Adım 4

Sağ taraflarıyla birlikte dikilecek diğer bölümü ve diğer bölümü birlikte yerleştirin. Dikiş çizgisi boyunca borulara mümkün olduğunca yakın dikiş yaparak 2 “bir alan bırakın.

Boruları bitirme

Aşama 1

Dikişleri 2 “kuyruğundaki kasadan çıkarın. Ek 2” kordonunu tabi tutarak gövdeyi geri katlayın. Diğer kuyruğun ucunu zorladığından emin olmak için kabloyu kesin. 1/2 “nin kordonun ötesine uzandığından emin olmak için ek gövdeyi kesin.

Adım 2

1/4 “altındaki kasanın ek 1/2” eklenmesi ve abutting ucunun üzerine koyun. Kenarları birlikte kaydırın.

Aşama 3

Bölümleri sağ taraflarla birlikte yerleştirin ve dikiş çizgisinde kapalı alanı dikin.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.