HomeKit Entegrasyonu’nda Indigo Kılavuzu, Şimdilik

Haziran ayında Apple yeni ev otomasyon çerçevesi HomeKit’i duyurdu.

O zamandan beri ev otomasyonu donanım ve yazılım şirketleri, HomeKit ile nasıl etkileşime girebileceklerini görmek için nitty-britty’ye giriyorlar.

Şimdi tercih ettiğimiz OS X ev otomasyon yazılımı Indigo Domo’dan Jay Martin, yazılımlarının Apple Framework ile entegre olmayacağını özetleyen kısa bir makale yayınladı.

Jay’in gönderisinde, hem Indigo Domo’nun homekit çerçevesini nasıl gördüğü, ne olduğunu ve ne olmadığı konusunda bazı ilginç bilgiler var.

Anlayışımız, HomeKit’in bir ev otomasyon sistemi değil, evdeki cihazların doğrudan kontrolünü birleştirme girişimi olduğudur. Birçoğunuzun bildiği gibi, ev kontrolü veya evinizdeki çeşitli fiziksel şeyleri doğrudan kontrol etme eylemi kesinlikle ev otomasyonunun bir yönüdür. Ancak iPhone/iPad’iniz aracılığıyla bir ışığı açmak, tam bir ev otomasyon sisteminin sadece bir parçasıdır. Yani, bu açıdan, Homekit, Irule’in olmadığı gibi Indigo’nun yerine değil.

Jay, sistemin nasıl çalıştığını ve Siri aracılığıyla ses kontrolü açısından neler sağladığını çok daha ayrıntılı olarak tartışmaya devam ediyor.

HomeKit birkaç şeydir: Birincisi, uygulamaların homekit uyumlu cihazları manipüle etmek için kullanabileceği bir iOS çerçevesidir (onlara aksesuar diyorlar). HomeKit aksesuarları, HomeKit çerçevesini kullanan herhangi bir istemci uygulaması aracılığıyla yönetilen merkezi/paylaşılan bir iOS veritabanında saklanır. Örneğin, bir aksesuar keşfetmek ve HomeKit veritabanına eklemek için istemci uygulamasını kullanabilirsiniz ve ardından istemci uygulaması B aksesuarına ne yapacağını söyleyebilir. Ya da tam tersi. Bu bizi Siri entegrasyonuna götürüyor-siri’nin özel bir homekit istemci uygulaması olarak hareket ettiğine inanıyoruz, böylece HomeKit aksesuarlarına doğrudan ne yapacağını söyleyebilir. Bu önemli bir ayrımdır, çünkü ne istemci uygulaması ne de istemci uygulaması B “cihazı kontrol etmek için Siri kullanıyor” anlamına gelir. Aksine, Siri aksesuarları kontrol etmek için merkezi/paylaşılan homeKit veritabanı bilgisini kullanıyor.

Uygulamaların HomeKit cihazlarını kontrol etmek için kullanabileceği iOS HomeKit çerçevesine ek olarak, Apple ayrıca cihaz donanım üreticilerinin cihazlarını HomeKit onaylı/sertifikalı alabileceği bir programı (MFI) vardır. Bu sadece homeKit sertifikalı ışıklar, termostatlar vb. Indigo’nun bir homekit köprüsü olmasını isteriz, böylece tüm Z-Wave, Insteon, X10 ve eklenti tabanlı cihazlarınız HomeKit aksesuarları olarak muamele edilebilir, çünkü Indigo’nun bağımsız bir donanım denetleyicisi olmadığı için bu mümkün değildir MFI sertifikalı.

Özetle, Jay Indigo’nun homeKit uyumlu olmayacağını doğruladı…

Sonuç olarak, araştırmamıza dayanarak, Indigo cihazlarının Siri kontrolünü sunmak mümkün olmayacak veya Indigo cihazlarını HomeKit’e aksesuar olarak köprülemek mümkün olmayacaktır. Bunun için anlaşılır bir şekilde hayal kırıklığına uğradık, ancak evleştikçe HomeKit’i değerlendirmeye devam edeceğiz ve doğrudan veya dolaylı olarak HomeKit ile entegre edebileceğimiz diğer olası yollara bakmaya devam edeceğiz.

Yani asla olmasa da, şimdilik bir hayır.

[Güncelleme] Indigo Domotics, Insteon Hub Pro’nun duyurulmasından sonra HomeKit hakkında çok daha fazla düşünce yayınladı.

Indigodomo.com: Orijinal Forum Post: HomeKit Açıklandı

Daha fazla istemek? – Bizi Facebook’ta bizim gibi Twitter’da takip edin veya RSS feed’imize abone olun. Bu haber hikayelerini e -posta yoluyla, doğrudan gelen kutunuza her gün bile alabilirsiniz.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest1
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.