Google telefonunun yanı sıra açık telefon ittifakı

“Google Phone” ile ilgili uzun süredir beklenen açıklama burada. Birkaç dakika önce “Açık Ahone İttifakı” “Android” i ortaya çıkardı ve ayrıca basın bültenine ve videolara uydu.

“Endüstri liderleri mobil cihazlar için açık platform ortaya çıkarıyor
Grup, dünya çapında mobil bireyler için ilerlemeyi serbest bırakma sözü veriyor

Mountain View, Kaliforniya; Bonn, Almanya; Taoyuan, Tayvan; San Diego, Kaliforniya; Schaumberg, Ill., 5 Kasım 2007 – Mobil cihazlar için ilk gerçekten açık ve ayrıntılı platform olan Android’in ilerlemesini ortaya çıkarmak için önde gelen inovasyonun geniş bir ittifakı ve kablosuz işler bugün güçlerini birleştirdi. Google Inc., T-Mobile, HTC, Qualcomm, Motorola ve diğerleri de Android’in çok uluslu bir inovasyon ittifakı ve mobil pazar liderleri ile Android’in ilerlemesi üzerinde birlikte çalıştı.

Bu ittifak, mobil cihazlarda ilerlemeyi teşvik etmenin ve tüketicilere bugünün mobil platformlarında sunulanların çoğundan çok daha iyi bir bireysel deneyim sunmanın tipik bir hedefini paylaşıyor. Tasarımcılara çok daha işbirliği içinde çalışmalarını sağlayan yeni bir açıklık seviyesi sağlayarak, Android, tüketicilere yeni ve zorlayıcı mobil hizmetlerin sunulma hızını hızlandıracaktır.

Dünya çapında yaklaşık 3 milyar kişiyle, akıllı telefon en kişisel ve her yerde bulunan iletişim cihazı oldu. Bununla birlikte, işbirlikçi bir çabanın olmaması, geliştiricilerin, kablosuz operatörlerin ve telefon üreticilerinin akıllı mobil tüketicilerin sürekli değişen ihtiyaçlarına mümkün olduğunca hızlı yanıt vermelerini zorlaştırdı. Android ile geliştiriciler, kablosuz operatörler ve telefon üreticileri, pazar ustaca yeni ürünlere daha hızlı ve çok daha düşük bir maliyet sağlamak için çok daha iyi konumlandırılacaklar. Sonuç, kablosuz operatörlerin ve yapımcıların müşterilerine daha iyi, çok daha kişisel ve çok daha yönlü mobil deneyimler sunmalarını sağlayacak eşsiz bir mobil platform olacaktır.

Otuz dört işletme, mobil cihazları ve hizmetleri dağıtmanın yanı sıra kurulma masrafını önemli ölçüde azaltacak teknolojiler kurmayı amaçlayan Açık Ahiz Alliance’ı geliştirdi. Android platformu, bu yönün ilk adımıdır – bir işletim sistemi, ara katman yazılımı, kullanımı kolay arayüz ve uygulamalardan oluşan tamamen entegre bir mobil “yazılım yığını”. Tüketiciler, Android’e dayanan ilk telefonların 2008’in ikinci yarısında sunulmasını beklemelidir.

Android platformu, mobil operatörlerin yanı sıra gadget üreticilerine de önemli ölçüde esneklik ve stil ürünleri için çok yönlülük sağlayan en ilerici, geliştirici dostu açık kaynaklı lisanslardan biri altında sunulacak. Gelecek hafta ittifak, tasarımcılara ustaca ve platform için zorlayıcı uygulamalar üretmek için gereken araçları tedarik etmek için yazılım uygulama ilerlemesine erken kazanç erişimi yayınlayacak.

Android, tüketiciler, tasarımcılar ve mobil hizmetlerin yanı sıra cihazlar için eşsiz faydalar taahhüdüne sahiptir. Ahize üreticileri ve kablosuz operatörler, pazar ustaca yeni ürünlere daha hızlı ve çok daha düşük bir maliyet sağlamak için satın alımda Android’i kişiselleştirmek için ücretsiz olacaktır. Tasarımcılar, telefon yeteneklerine ve kullanımı kolay hizmetler geliştirmelerine olanak tanıyan araçlara toplam kazanç erişimi olacak ve web tasarımcısı tasarımını mobil alana getirecek. Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin yanı sıra, çok daha zorlayıcı hizmetler, zengin web uygulamaları ve kullanımı daha kolay arayüzler işleyen daha az maliyetli mobil cihazlara erişecekler-sonunda dikkate değer bir mobil deneyim üretecekler.

Açık yazılım, açık cihaz, açık ekosistem

“Bu ortaklık, dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca birey için mobil inovasyon olasılığını ortaya çıkarmaya yardımcı olacak. Mobil pazarda ilerlemeyi teşvik etmek için yeni bir teknik, insanların gelecekte erişebileceği ve gelecekte bilgi paylaşma yöntemini değiştirecek yeni bir bilgi işlem atmosferi şekillendirmesine yardımcı olacaktır ”dedi. “Bugünün ifadesi, basının son birkaç hafta içinde spekülasyon yaptığı her türlü tek ‘Google Phone’dan çok daha iddialı. Vizyonumuz, ortaya koyduğumuz güçlü platformun sayısız farklı telefon modeline güç vereceğidir. ”

“Açık telefon ittifakının kurucu üyesi olarak, T-Mobile ilerlemeye adanmıştır ve kablosuz hizmetler için kablosuz müşterilerin ortaya çıkan ihtiyaçlarını karşılamak için açık bir platform geliştirmektedir” diyor René Obermann , Deutsche Telekom, T-Mobile’ın Ebeveyn İşletmesi. “Google, T-Mobile’ın Mobil Açık Web’i kitle pazarına getirmek için çığır açan tekniğinin iyi kurulmuş bir ortak olmuştur. Biz2008’de ABD ve Avrupa’daki T-Mobile istemcileri için sağlam kablosuz web ve Web 2.0 hizmetleri sunmak için ilginç bir şans olarak Android platformunu görün. ”

HTC Corp. İcra Kurulu Başkanı Peter Chou, “HTC’nin mobil pazardaki ticari markası, bireyler için en iyi eşleşmeyi üretmek için en yeni ilerlemeyi çok çeşitli mobil cihazlara yönlendirme yeteneği oldu” dedi. Ahize İttifakı ve Android platformunun 2008’in ikinci yarısında entegrasyonu, gadget portföyümüzü mobil pazarın cilt tonunu değiştirecek yeni bir bağlantılı cep telefonu sınıflandırmasına genişletmemize ve ayrıca bireysel beklentileri yeniden oluşturmamıza izin veriyor. Akıllı telefon deneyimi. ”

Qualcomm genel polisi Dr. Paul E. Jacobs, “Kablosuzun ve web pazarlarının yakınsaması, yeni ortaklıklar, gelişen hizmet tasarımları ve inovasyonu artırıyor” dedi. “Hedefi, 3G ağları için önde gelen açık kaynak uygulama platformunu geliştirmeye yardımcı olmak olan açık telefon ittifakına katılmaktan çok memnunuz. Açık standartlara dayalı telefonların çoğalması, cazip hizmetler ve cihazlar üretmek için ilginç yeni bir şans sağlayacaktır. Sonuç olarak, Android platformuna izin vermek ve yonga setlerimizde her zaman bağlantılı en iyi tüketici deneyimini üretmek için araştırma çalışması ve ilerleme kaynakları sunuyoruz. ”

“Motorola uzun zamandır mobil platformlar için açık yazılım uygulamasının savunucusu oldu. Bugün, açık telefon ittifakının yanı sıra Android platformunun ifadesinde Google’a ve diğerlerine katılarak bu desteğe devam etmekten çok mutluyuz. Motorola, gelecekteki Motorola ürünlerinde kesintisiz, bağlantılı hizmetlerin yanı sıra zengin tüketici deneyimlerine izin vermek için Android platformundan yararlanmayı planlıyor ”diyor Motorola, Inc.

Açık Ahize Alliance Kurucu Üyeler

Aplix (www.aplixcorp.com), Ascender Company (www.ascendercorp.com), kitle (www.audience.com), Broadcom (www.broadcom.com), China Mobile (www.chinamobile.com), eBay (www .ebay.com), EsmerTec (www.esmertec.com), Google (www.google.com), htc (www.htc.com), Intel (www.intel.com), KDDI (www.kddi.com) , Living Picture (www.livingimage.jp), LG (www.lge.com), Marvell (www.marvell.com), Motorola (www.motorola.com), NMS Communications (www.nmscommunications.com), Noser ( www.noser.com), NTT DOCOMO, Inc. (www.nttdocomo.com), Nuance (www.nuance.com), NVIDIA (www.nvidia.com), PacketVideo (www.packetvideo.com), Qualcomm (www .qualcomm.com), Samsung (www.samsung.com), SIRF (www.sirf.com), Skypop (www.skypop.com), Sonivox (www.sonivoxrocks.com), Sprint Nextel (www.sprint.com) ), Synaptics (www.syaptics.com), Tat – Şaşırtıcı Kabile (www.tat.se), Telecom Italia (www.telecomitalia.com), Telefónica (www.telefonica.es), Texas Enstrümanları (www.ti. com), T-Mobile (www.t-mobile.com), Wind River (www.windriv ER.com)

Açık ahizesi ittifakı hakkında çok daha fazla bilgi için, www.openhandsetalliance.com adresinden web sitesine gidin.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.