Röportaj: Thomas Sheasant

Thomas Pleasant’ın anlaşması hemen tanınmaz olsa bile, mobilyaları ve iç mekanları kesinlikle. Washington, D.C., yerli Barry ve çalışmaları mobilya sahnesinin haute couture’u temsil eden Thomas O’Brien’i içeren bir tasarımcıların istikrarlı bir parçasıdır. Bu grup içinde olduğu gibi, Sülün, mimari olarak topraklanmış ve geleneksel, ancak çağdaş bir görünüm üretme yeteneği için ayrı duruyor.

Toronto’daki Studio B’nin sahibi David Beaton, “Diğer birçok tasarımcı Thomas Sheasant’ı da deviriyor” diyor. “O, stil kalitesini asla feda etmeyen bir saf. [Parçalarının] şekli ve yüzeyi sadece inanılmaz, ”diye devam ediyor Beaton.

Sülün bir boşluk ya da bir mobilya parçası geliştiriyor olsun, yöntemi (veya telefon çağırırken “kelime dağarcığı”) 30 yılı aşkın bir süredir değişmedi. Bunun büyük bir kısmı geçmişini tasarımlarına dahil ediyor.

“Uzun ömürlülüğe harika bir saygı duyuyorum, ancak çağdaş bir duyarlılıkla,” diyor, Ulusal Sanat Galerisi’nin yanı sıra Smithsonian’ın çalışmalarını tam olarak nasıl etkilediğini tartışıyor.

Baker ve McGuire için kapalı hatlarına ek olarak, Sülün de aynı şekilde bir dizi özel, el işi, numaralı mobilya ve son zamanlarda McGuire için dokuma malzemeleri entegre eden bir dış koleksiyon oluşturur. “Dış koleksiyon için, kapalı koleksiyonun kelime dağarcığını aldık, aynı zamanda biraz daha yalın ve daha hafif hale getirdik” diyor. “İnsanların işimde beni kabul etmelerini istiyorum. Gelişmenin net olmasını istiyorum. ”

Buna rağmen, Sülün, müşterilerini evinde hissettiren alanlar konusunda temkinlidir. “Benim işlevim, müşterilerimin bağlandığı ve olumlu tepki verdiği iç mekanları üretmek. Muhteşem alanlar yapmak kolaydır. Kişisel iç mekan yapmak – bu farklı bir şey. ”

House & Home: Evinizle ilgili birçok şeyden hoşlanıyorsunuz?

Thomas Sülün: Washington’un merkezinde klasik kapsamlı bir ev ve aynı zamanda büyük bir bahçeye ve havuza sahip. İlk gördüğümde, onunla bitirebileceğim şeylerin olasılıklarından çok alındım. Yenilemek yaklaşık 18 ay sürdü.

H&H: Alan nasıl?

TP: Ev için geliştirdiğim benzersiz parçaların bir kombinasyonu, bazıları diğer tasarımcılardan edindiğim ve yeni Baker koleksiyonumdan bazı daha büyük parçalar. Aynı şekilde ısıtmalı zeminli fantastik bir mutfak alanı var.

H&H: Paris’teki konumunuz ne olacak?

TP: Ev, sol bankada 17. yüzyıl muhteşem bir binada. Tam olarak geçmişi şimdiki zamanla nasıl köprü kurmaya çalıştığımın harika bir örneği. yarısı mimari olarak sağlamdı; Yıllar boyunca yarısı yırtılmıştı. Esasen çağdaş yönlerden kurtuldum ve tarihi kalıpları geri almak için çok zaman geçirdim. Şimdi iç binanın tarihi duyarlılığı ile bağlantılıdır. Bununla birlikte, taze tutmak için bisque-beyaz bir boya kullandım ve son derece çağdaş olmaları için tüm mobilyaları geliştirdim.

H&H: Tarzınızı açıklayın.

TP: Çağdaş Klasiklik rahat bir zarafeti tatmin ediyor.

H&H: Bir şey topluyor musunuz?

TP: Saatlere hayranlık duyuyorum ve yıllar boyunca bir dizi muhteşem parça topladım. Bunun kolay bir yüz, Roma rakamlarının yanı sıra direnemediğim neoklasik bir durumun birleşimi olduğuna inanıyorum. Saatler hakkında aynı yöntemi hissediyorum. Çok sayıda şehirdeki en iyi bayilerle temaslarım var, ancak bu beni bit pazarlarından uzak tutmuyor.

H&H: İlhamı nerede keşfediyorsunuz?

TP: Pratik olarak her yerde ilham verici bir şey keşfedebilirim. Son zamanlarda, Los Angeles, New York, Las Vegas ve Karakas’a gittim. Eğer müsaitseniz her şehir size bir şeyler sağlar. Coğrafyanın nasıl kalıp oluşturduğunu ve yaşam tarzlarını nasıl etkilediğini görmek büyüleyici.

H&H: Kime hayranlık duyuyorsunuz?

TP: Kendilerine karşı dürüst olan ve sürekli olarak başkaları veya trendler tarafından sallanmayan insanlara hayranım; Zaman içinde kendi kelime dağarcığını kuran ve çalışmalarını tanınabilir kreasyonlara dönüştüren tasarımcılar. Dış kuvvetler tarafından sallanmamak zor. Bu, birinin tarzı ile belirlemek, ancak güçlerine saygı duymakla ilgili değildir.

H&H: Küçük alanlar için en iyi süsleyen önerileriniz nelerdir?

TP: Her zaman sanatla başlayın. Uzaydan odaya akış olması için kolay bir kombinasyona bağlı kalmaya çalışın. Harika bir editör olun ve sadece gerçekten sevdiğiniz şeyleri satın alın. Kuzey Amerika’da büyük tüketicileriz. Aramızda olduğu kadar Avrupalılar da önemli bir fark. Müşterilerime bunu söylüyorum.

H&H: Şimdiye kadar aldığınız en iyi hediye nedir?

TP: Annem bana 1800’lere kadar uzanan bir ev resimleri kitabı yaptı. Onları kronolojik olarak organize ettiH, doğumum kadar yol açan her resim için notlar. Aldığım veya değiştirebileceğim bir şey değil.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.