IKEA’nın Yeni Sanal Gerçeklik Aracı

İcra Editörü ile hayalinizdeki mutfağa adım atın Kimberley Brown, Ikea’nın yeni sanal gerçeklik mutfağındaki Inside Scoop’u paylaşıyor.
Ücretsiz HTC Vive Kulaklıkına girdikten ve IKEA’nın Sanal Gerçeklik Mutfağına girdikten sonra, hatırlanması gereken en zor şey, gördüğünüz hiçbir şeyin aslında orada olmamasıdır. Birkaç saniyede bir, kendime verilen son talimatları tekrarlarken buldum: sayaçlara yaslanmayın.

21 Mayıs’a kadar Ikea Kanada’nın Ontario, Toronto’daki Etobicoke konumu, müşterileri sanal bir gerçeklik mutfağında krep pişirmede ellerini denemeye teşvik ediyor. Kolay bir yemek kırma hareketlerinden geçtikçe, düşünce gider, kendi mutfağını planlarken ve geliştirirken ne düşünmeleri gerektiğini anlamalarına yardımcı olacaktır. Birincisi, bir kabine nasıl açılacağını veya dijital alemde nasıl söyleyebilirim ki, düşündüğünüzden daha zor olan bir mutfak eşyası almanız gerekir. Her iki elinde tuttuğunuz kontrolörler bir nedenden ötürü bileklerinize bağlanır: VR’de bir kaşık koyduğunuzda, eliniz RL’ye kaşığı koymak ister, bu yüzden kendinize aktif olarak açmamayı hatırlatmanız gerekir. El (ve denetleyiciyi bırakın). Bu, kabine karşı raflara karşı veya bir ada mı yoksa masa mı isteyip istemediğinizi düşünmek için çok fazla beyin gücü bırakmaz.

Yine de, oldukça eğlenceli bir egzersiz – bir grup kat planına bakmaktan çok daha eğlenceli. Bu beni, Ikea’nın çevrimiçi ev planlayıcısıyla bir mutfak geliştiren herkesin tasarımlarını göndermelerine ve gelecekteki mutfağında durmasına izin veren ikinci deneyime getiriyor. VR platformu hala test aşamasında olduğundan, gördüğünüz görüntü, kaplamalar, stiller, malzemeler veya renk göstermeyen çok temel bir render. Ve VR dünyasındayken hiçbir şeyi değiştiremez veya değiştiremezsiniz. Ancak, tüm dolaplarınızın ve aletlerinizin nerede olacağını görmenizi sağlar, bu da inşa edilmemiş mutfağınızı verimli bir şekilde hayata geçirir. Müşteriler yeterince keskin bir şekilde gösteriyor ve Ikea VR teknolojisini biraz daha ileri götürüyorsa, bir gün hala bir rüya olduğunda rüya mutfağında bir yemek pişirebilirsiniz. ne kadar serin?

VR kılavuzum, sayaçlara yaslanmayın gibi bana yararlı hatırlatmalar verdi.

En iyi elimdeki kontrolör, buzdolabının içinden bir karton süt gibi şeyler almama izin verin.

Sol elimdeki kontrolör, hala gerçek hayatta dururken VR mutfağının etrafında yer değiştirmeme izin verdi.

VR yemek becerilerimden oldukça memnun kaldım.

VR’deki POV’m oldu. Çok sayıda kısaltma!

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.