Kıtan bir yatak odası nasıl ısınır

S. Yeni evimizdeki ana yatak odamız keskin ve boş görünümlüdür. Duvarlar ve halı nötr renktedir, yatak odamız koyu kiraz ve yataklar beyazdır. Bir pencere duvarından çok fazla ışık alıyoruz. Yatak odamızı nasıl daha rahat ve daha az kurumsal görünümlü hissettirebilirim? Çikolata kahverengi ile bir şeyler yapmak istiyorum ve siyah beyaz fotoğraflar asmayı düşünüyorum. Yardım!

– J.W., Rockwall, Ont.

A. Yatak odanızı rahatlatıcı ve rahat hissettirmenin en kolay yolu, alana çok daha fazla doku, katman ve ayrıntıyı tanıtmaktır.

Yatağınıza bir peluş otel süitinde gördüğünüz gibi katmanlama yastıkları (arkada iki Euro o zamanlar dört geleneksel ve bir boudoir) odanıza lüks, misafirperver bir his verecektir. Klasik, otel tarzı çikolata kahverengi ile dikişli beyaz yastık sahte, mevcut tamamen beyaz yatak takımınızla iyi çalışır ve çikolata kahverenginin alana dahil edilmesine yardımcı olur. Yatağınıza, kullanılmadığında yatağınızın eteğine katlanabilen yumuşak bir kapitone kaplama ile doldurarak başka bir dokusal katman ekleyin.

Ek doku ve ilgi için, mevcut halının üstüne yatağınızın ve başucu masalarınızın üstüne bir alan halısı yerleştirmeyi düşünün. Sessiz kahverengi veya adaçayı yeşili desenli nötr arka plana sahip bir halı seçin. Zaten memnun olduğunuz perdeniz yoksa, alana drama ve çok daha çekici doku eklemek için bir Taupey kahverengisinde göz alıcı pileli ipekte paneller satın almayı düşünün.

Uzayda aydınlatma için neye sahip olduğunuzdan emin değilim, ancak sıcak bir kaplamadaki ilginç masa lambaları ilgi katacaktır. Klasik bir çağdaş görünüme ve geometrik çizgilere sahip yakışıklı, kutu lambaları düşünün.

Odanızda çerçeveli fotoğrafçılığı asma fikriniz iyi bir fikirdir. Bununla birlikte, çok sade görünen alanla ilgileniyorsanız, Sepya tonlu fotoğrafçılığı siyah beyazdan daha yumuşak ve daha sıcak bir dokunuş görünecektir. Yatağınızın yanında veya duvara asmak için benzer temalı üç çerçeveli fotoğraf arayın.

Son olarak, alanınız mevcut yatak odası mobilyalarınızla yeterince dolu hissetmiyorsa, bir köşeye, tercihen pencerede bir oturma ve okuma alanı eklemeyi düşünün. Antik pirinçte eczane tarzı bir okuma lambası ile tepesinde koyu kirazda küçük bir yan masa ile birlikte en iyi şekilde çalışan rahat bir koltuk yerleştirin. Bu temel parçalarla, bir fincan çay ve iyi bir kitapla kıvrılmak için hoş bir yer yaratacaksınız.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.