DIY: Yaldızlı Yapraklar

İç Mekan Yönetmeni Meg Crossley, sentetik yaşlı vazolarla metalik yaprakların nasıl yapılacağına dair adım adım talimatları paylaşıyor.

Müzeleri kontrol ettiğimde, arkeolojik alanlardan kazılmış ve yeryüzünde oturmaktan benekli veya renksiz olan cam şişeleri görmeyi seviyorum. Tatil masamda güzel bir merkez parçası yapacaklarını düşündüm, ancak güzel yaşlı ve vazo olarak kullanılacak kadar büyük vintage dükkanlarda şişeler bulmak zor. Bunun yerine, bazı ekonomik yeni şişeleri sahte yaşlıyım ve metalik glam dokunuşu için sprey boyalı yapraklar ve dallarla eşleştirdim.

Malzemeler

Cam şişelere, cam boya, köpük boya fırçası, balmumu kağıdı, şişe su, kesilmiş yeşillikler (çoğu çiçekçiden mevcut) veya dallara ve sprey boyasına ihtiyacınız olacak.

1. Adım: Malzeme ve Boya Şişeleri Toplayın

Doğal tonlarda birkaç yarı saydam cam boya tonu seçin ve bir dolar veya zanaat dükkanından iki set cam şişe alın: Test şişeleri olarak kullanmak için birkaç küçük ve gerçek merkez parçanız için kullanmak için birkaç küçük şişe. Her bir seti cam boya ve köpük boya fırçasıyla boyayın ve bir ağız kağıdı veya başka bir koruyucu yüzeye yerleştirin.

2. Adım: Sprey şişeleri

Resim yaptıktan hemen sonra, her şişeyi bir sprey şişesinden su ile hafifçe yayın ve boyanın damlaması için yaklaşık 30 dakika bekleyin. Sahte yaşlı görünümü seviyorsanız, resmini tekrarlayın ve daha büyük şişeler kümesinde spritzing. Boya çok kalınsa, tekrar spritz. Beğendiğiniz bir görünüme sahip olduğunuzda, şişeleri bir kenara koyun. Masaüstünüzdeki şişeleri kullanmadan önce boya hava tedavisini birkaç gün boyunca bırakın. (Boyanın 21 gün boyunca iyileşmesine izin verirseniz, şişeleri bulaşık makinesinin üst rafındaki yıkayabilirsiniz.)

Adım 3: Yaprakları kesin ve bantlayın

Yapraklarınızın ve dallarınızın saplarını şişelere uyacak şekilde kesin. Her bir gövdenin altında boyanmayacak 1 ″ ila 1 1⁄2 ″ bölümünü bantlayın. Suya yerleştirildiğinde, STEM’in boyasız bölümü içmeye ve düzenlemeyi taze tutmaya devam edecektir.

4. Adım: Boya Yaprakları

Dışarıda veya iyi havalandırılmış bir alanda çalışan, sırtlardan başlayarak yaprakları püskürtün. Sofra takımım ve şamdanlarla koordine edilen altın bir krom boya kullandım, ancak istediğiniz metalik gölgeyi seçebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakika kurumasına izin verin, sonra yaprakları ters çevirin ve cepheleri boyayın. Kuruyun ve bandı çıkarın. Boyalı, iyileştirilmiş şişeleri 1 ″ ila 2 ″ su ile doldurun, içerideki yaprakları düzenleyin, masanızın üzerine yerleştirin ve tadını çıkarın!

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.