Devolo Home Control İncelemesi Bölüm 1 – Başlangıç ​​Paketi

‘Akıllı bir eve’ sahip olmakla ilgileniyor musunuz? Birkaç ışığı açıp kapatmaktan daha fazlasını yapmak ister misiniz? Enerji tasarruf etmek ve elektrik ve yakıt faturalarınızı kesmek ister misiniz? Eviniz için daha yüksek düzeyde rahatlık ve güvenlik mi istiyorsunuz? Devolo, cevabın olabileceğini düşünüyor ve buna ev kontrolü deniyor.

Farklı üreticilerden artan akıllı ev cihazı seçimi var. Bununla birlikte, konumunuzdan bağımsız olarak akıllı telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla kontrol edebileceğiniz genişleyen bir sayı geliyor ya da özerk hareket eden mantıkla yönlendirilmiş dizi oluşturabilirsiniz. Artık ısıtmayı kontrol edebilir, bireysel bir odanın ihtiyaçlarına göre uyarlayabilir, duman algılanırsa uyarılar alabilir, cihazların güç tüketimini izleyebilir, kalktığınızda bir kahve hazırlayabilirsiniz, liste devam eder.

Almanya merkezli DeVolo AG, 2002’den beri iletişim sistemleri geliştirmektedir ve en iyi tüketici pazarında DLAN Powerline adaptörleri için bilinmektedir.

2016’nın başlarında, Home Control bayrağı altında Z-Wave Cihazları seçeneği sunarak ürün portföylerini genişlettiler. Aralık şu anda mevcut güç hattı adaptörleri, pencere/kapı sensörleri, hareket sensörü, güç ölçme fişi, duman dedektörü, anahtar FOB anahtarı, duvar anahtarı, oda ve radyatör termostatları ile uyumlu merkezi bir ünite içeriyor. Kendi ampulleri olmasa da Philips Hue’yu destekliyorlar.

Başlangıç ​​paketinin bu incelemesi, önümüzdeki haftalarda, sistemin yeteneklerini belirlemek için aralıktaki ürünlere bir göz atacağımız ve ambalajdaki iddialara uyuyorsa – Kolay, güvenilir, genişletilebilir.

Devolo cesur bir adım attı ve Z-Wave tabanlı cihazlar portföyü ile büyüyen bir Nesnelerin İnterneti pazarına taşındı. 179.99 £ ‘dan başlangıç ​​paketi ilk temel yapı taşıdır.

Kutudan çıkarma

İlk olarak 180 £ uk başlangıç ​​paketi ile başlayacağız (Sanat No: 09508). Denetleyiciyi optimum kapsama alanı sağlamak için bazı esneklik konumlandırmasını istediğimiz için, ek bir ağ bağlantısı sağlamak için bir DeVolo DLAN 650+ (Sanat No: 9218) de kullanacağız.

Başlangıç ​​paketi şunları içerir:

20 Sayfa Öğretim Kitapçığı – Sağ üst köşedeki bir etikette cihaz seri numarası ve güvenlik kimliği olduğu için bunu atmayın.

İngiltere fişi ile ev kontrolü merkezi (Sanat No: 2601)

2m Cat5 yama kurşun

Ölçüm Fişi (Sanat No: 2655)

Kapı/Pencere İletişim (Sanat No: 2648)

Kapı/pencere kontağı için mıknatıs

Kapı/pencere kontağını ve mıknatısı sabitlemek için 4 kapalı ph1 kafa vidası

3 kapalı 3m çift taraflı köpük pedler, vidalara bir alternatif

Devolo aralıkları, her ikisi de geri dönüşüm kutunuza gidebilen bir iç karton kutu ve parlak dış ile doludur. Teslim etmek için çok fazla plastik yok.

Kutudaki iddia, bundan daha hızlı veya daha kolay olmamasıdır: 10 dakika içinde akıllı bir ev. Sadece açın, takın ve başlayın! Zamanlayıcıyı ayarladık, böylece başlayalım.

İlk kurulum

Cihazlardan herhangi birini güçlendirmeden önce www.mydevolo.com adresinde bir ev kontrol hesabı oluşturulması önerilir. Yeni bir hesap için kaydolmak basittir, onay e -postasındaki bağlantıyı tıklayarak kaydı bitirmeniz gerekir. E -postanız ve şifrenizle birlikte oturum açtıktan sonra Mydevolo genel bakışına götürüleceksiniz. Şimdiye kadar hızlı ve kolay.

Merkezi üniteyi konumlandıran esneklik vermek için DLAN 650+ kullandık, yönlendiricinin yanına takıldık ve ardından yama kablosunu bağladık. Daha sonra merkezi üniteyi evin merkezindeki salondaki bir sokete taktık. Saniyeler içinde konuşmaya başlayan iki birim.

Merkezi ünitede WiFi olmadığından, bir merkezin yama mesafesine yerleştirilmesi veya bu kurulum gibi bir Powerline cihazı kullanması gerektiğinden, sanırım Devolo’nun niyeti.

Mydevolo sitesine geri döndüğünde, ev kontrol simgesini seçin ve daha sonra kayıtlı merkezi birimler sunulur, bu aşamada sadece ‘demo haus’ mevcuttur. ‘+’ Simgesini tıklamak yeni bir birim ekler. Önce fiziksel adresinizi girmelisiniz, bunun hava durumu verilerini çekmek için kullanıldığını tahmin ediyoruz. Ardından merkezi ünitenize bir isim verin. Sistem daha sonra ağda herhangi bir birim bulmak için gider. Saniyeler içinde ünite bulunur ve birim seri numarasını onaylamamız istenir. Merkezi ünitede bir yazılım yükseltmesi yapmamız istenir. Bir indirme, yeniden başlatma ve birkaç tıklamadan sonra cihazlar eklemeye başlamamız istenir.

Cihazlar ekleme

Test evimizdeki ön kapıya kapı/pencere anahtarını ekleyerek başlıyoruz. Cihaz yaklaşık 94 mm uzunluğunda, 26 mm genişliğindedir ve 22mm’lik çıkar. Yarı saydam bir tabana ve parlak beyaz bir kapağa sahiptir. Yarı saydam taban, tetikleyici LED’in her açıdan görülmesini sağlar. Açıldıktan sonra, ünitenin boyutunu, CR123A bataryasını ve altından antenin altında neyin belirlendiğini görmek açıktır. Devolo, 3V ve 1600mAh veren Varta profesyonel lityum pilini seçti. Bunlar nispeten benNexpensive, hızlı bir arama £ 14,00 için 10 bulundu. Uzun ömürlülüklerinde sadece zaman gösterecek. Ünitenin arkasında bir anahtar ve dahili bir anahtar vardır. İlk düşüncemiz, bunların anti-zımpara amaçları içindi, ancak Devolo ile kontrol ettikten sonra, anahtarlar bir kuralı tetikleyemez. Ayrıca cihazlar, açık hava kullanımı için uygun IP derecelendirilmez.

Bir UPVC kapısına çıktığından, kendi kendine yapışkan pedleri kullanmayı tercih ettiğimizden, mevcut geleneksel alarm sistemi sensörleri aynı şekilde bulunur. Pil musluğunu çektikten sonra anahtar, darbeli LED ile belirtildiği gibi keşif moduna girer, bu, ünitenin arkasındaki anahtarı hızlı bir şekilde art arda vurarak da tetiklenebilir. Sensör için yapışkan ped mükemmel bir şekilde uyuyor, ancak yapacaksınız. Mıknatısa uyacak bir ped kesmeniz gerekir. Bunları ön kapıya yapıştırıyoruz. Bunu yapmadan önce mıknatıs ve sensör arasındaki izin verilen boşluğu test ettik. Hala 20 mm’lik bir boşlukla çalıştı, bu da kapı profilinin şekli mıknatısın sensörün yanına mükemmel bir şekilde gidemeyeceği anlamına geldiği için faydalı oldu. Bunları kapı ve kapı çerçevesine yapıştırdık.

Cihazın devolo aracılığıyla kurulumu daha kolay olamazdı ve kısa bir video adımları gösterdi. Daha sonra cihaza bir ad ve konum verdik ve uygun bir simge seçtik. Cihazdaki LED’in bir değişikliğe işaret etmesini istemiyorsanız, “Görsel Geri Bildirim” altındaki “Hayır” seçeneğini seçin.

Yeni kurulan cihaz artık mevcut durumu, sıcaklığı, parlaklığı ve pil durumu ile cihaz listesinde görüntüleniyor.

İstatistik bağlantısını takiben, zaman içinde tetikleyiciler, sıcaklık ve parlaklık grafiklerini göreceksiniz. Bu ekran görüntüsü, parlaklık arttıkça mükemmel bir gün doğumu gösterir

Ana gösterge tablosuna geri dönersek, düzen, widget’ları sürükleyerek ve bırakarak değiştirilebilir. Gösterge tabloları varsayılan adı, “Özet Sayfa Hakkında” anlamına gelen “Ubersichtsseite” dır, ancak bu kolayca değiştirilir. Başka bir örnek, arama alanının ‘rastgele isimler arama’ anlamına gelen ‘Geratenamen Suchen’ dediği cihaz sayfasında. Çeviri çabalarını kaçıran SSS dahil olmak üzere sitede birkaç alan var. Bunlar bir kullanıcının kalkmasını ve çalıştırılmasını engellemese de, bu DeVolo’nun üzerinde çalışması gereken bir şeydir. Web sitesinde bir çevrimiçi sohbet tesisi var ama her zaman hizmeti kullanmaya çalıştık. Bir dizi soru gönderdik ve bunlar 7 saat içinde e -posta yoluyla cevaplandı.

Başlangıç ​​paketinin son cihazını, akıllı ölçüm fişini eklemenin zamanı geldi. Önceki anahtarı eklemekle benzer bir süreçtir. Cihazlara gidin, bir cihaz eklemek için ‘+’ işaretine basın ve eklemek istediğiniz cihaz türünü seçin, bu durumda akıllı ölçüm fişi.

Birkaç tıklama ile cihaz bulunur ve ağa eklenir.

Adından da anlaşılacağı gibi, cihazları fiş üzerinden açıp kapatabilirsiniz, ancak cihaz tarafından tüketilen gücü ve KWH’de tüketilen toplam gücü de söyleyebilir. Akıllı bir evin gerekçelerinden biri enerji tasarrufu olduğundan, bu cihazın yüksek miktarda enerji tükettiğini belirlemek için kullanılabilir. KWH başına bir maliyet ekleme veya tüm mülk için toplam güç tüketimini veya maliyeti toplama yeteneği eksiktir, bu nedenle tam olarak ne kadar farklı cihazların maliyeti olduğunu görmek imkansızdır. Devolo Lütfen bunu yazılım geliştirme planınıza ekleyin.

Özünde 10 dakikadan biraz fazla bir süre içinde çalışıyorduk, yazılım güncellemesini atlayıp merkezi ünitenin yeniden başlatılmasıyla 10 dakika içinde olurdu.

Mobil Gidiyor

İOS uygulamasını kurmanın yanında. App Store’da Mydevolo için hızlı bir arama ve 52.7MB uygulamasının bir düğmesine basın. Giriş yapmak için masaüstü sitesinde oluşturulan e -postayı ve parolayı kullanın. Uygulama, masaüstü sitesi ile aynı stili paylaşır ve cihazların durumunu göstermek için karoları kullanır. Masaüstü sürümü gibi, içeriğin bazıları SSS gibi Almanca. Tercihimiz, sistemi kurmak ve yapılandırmak için masaüstü sitesini kullanmaktı. Sistem mobil cihazlarınızın konumunu kullanamaz, bu nedenle 500 metre evin içindeyken ışıklarınızı açıklamak istiyorsanız coğrafileştirme seçeneği yoktur.

Akıllı olmak

Şimdi cihazlar ayarlandı. Yapmak istediğimiz ilk şey, salon ışığı için sadece açık ve kapalı değil, çevresine tepki vermek için bir program eklemektir. Yani programlar seçeneğinde. Sitenin birçok alanında olduğu gibi, daha sonra ne yapacağınız konusunda bazı yararlı kaplama istemleri alırsınız. Işığı belirli zamanlarda gelip dışarı çıkacak şekilde ayarlamak kolaydı, hatta program için başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini bile ayarlayabilirsiniz. Site konum için hava durumu verilerini çekerken programın daha akıllı olabileceğini düşündük, neden dinamik alacakaranlık ve şafak sürelerini kullanamadı, yani alacakaranlıktan 15 dakika önce dönüyor. Rastgele bir anahtarlama modeli kurma yeteneği, tatildeyken birinin mülkte olduğu izlenimini vermek için yararlı olacaktır.

Ek mantık eklemek de mümkündür. Bir kural oluşturmak düzdüMantıkta kullanmak istediğiniz widget’ları sürükleyip bırakın. Örneğin, ön kapı karanlıkta açılırsa ve ışık açık olmasaydı salon ışığının yanmasını istedik. Bu yüzden önce kapı anahtarı widget’ını ‘if’ tarafına sürükleyin ve sıcaklık, parlaklık ve zamanlama ayarını ortaya çıkarmak için bükülmeye tıklayın. Görünen ve% 20 parlaklık seçene kadar = işaretine tıklayarak sembolden daha az seçtik. % 20 parlaklığın tam olarak ne olduğundan emin değiliz, bu yüzden bu biraz ince ayar alabilir. Ardından, Işık Anahtarını “ve” olarak seçilmiş olarak “If” tarafına bırakın. Işık döşemesinde, zaten açıksa ışığın açılmasını istemediğimiz için kapalı olarak seçin. “O zaman” tarafında ışık döşemesini bırakın ve anahtarı açın. Bu kuralı kaydedin ve saniyeler içinde salonda akıllı bir selamlama ışığı var.

Karar

Geliştirilebilecek birkaç şey var. WiFi erişimi olmaması tüm kullanıcılara uygun olmayabilir ve masaüstü arayüzünde bazı Almanların periyodik olarak ortaya çıkması vardı. İOS uygulaması temeldir ve masaüstü sürümünün bazı inceliklerinden yoksundur. Parlaklık %olarak ölçülür, Lux için bir seçenek daha anlamlı olabilir. Program işlevi, kullanıcının temel açık ve kapalı zamanları ayarlamasına izin verir, alacakaranlık ve şafak süresi tetikleyicileri veya rastgele zamanlamalar gibi ek dinamik seçeneklere izin vermek yararlı olacaktır. Cihaz tüketimine mal olma yeteneği güzel olurdu. Evinizden 500 metre olduğunuzda ışıkları getiremez. Toplama ve güç tüketimine mal olma yeteneği memnuniyetle karşılanacaktır.

Artı tarafta donanım sağlam ve iyi yapılmıştır ve bir web tarayıcısında yazılım açık ve özlüdür. Başlangıç ​​paketi vaat edildiği gibi yaklaşık 10 dakika içinde çalışıyordu. Cihaz sıcaklığı, parlaklık, durum güç tüketimi grafik seçenekleri eğilimler ararken kullanışlıdır. Cihazlar eklemek kusursuz bir süreçti ve sistem pazarlama beklentilerini ev otomasyonuna hızlı ve kolay bir giriş olarak yaşadı.

#
Ön izleme
Ürün
Değerlendirme
Fiyat

1

AMD AM4 CPU’lar için Gigabyte B550i Aorus Pro AX Anakart

309 yorum

£ 166.36

Amazon’dan Satın Al

2

Asus Rog Crosshair VIII Formül ATX Anakart, AMD Socket AM4, Ryzen 3000, 16 Güç Aşamaları, PCIE …

7.487 yorum

£ 517.01

Amazon’dan Satın Al

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.