TVCatchUp – Buluttaki PVR’niz

Home Automators kişisel video kaydedicileri sever. Birçoğumuz evin etrafında birçoğunu istihdam ediyor ve farklı kullanıcılar için farklı odalara kayıtları yayınlamak için IP kullanıyoruz.

Zaten ofis uygulamaları (Google Dokümanlar gibi) çevrimiçi hareket ediyor, bu yüzden PVR’nin de buluta doğru ilerlediği için müthiş bir sürpriz olmamalı. TVCatchUp, UKS Freeview kanallarından ücretsiz bir hizmet kaydıdır ve programları çevrimiçi olarak depolamak, böylece bunları web erişimi ile herhangi bir PC’ye aktarabilirsiniz.

Her kullanıcıya şu anda 10GB depolama yapılmaktadır. Tabii ki birden fazla hesabınız olmamasının bir nedeni yok, aslında aile üyesi başına bir hesap kurmak, herkesin kendi alanlarıyla kendi kayıtlarını yönetmesine izin vermenin müthiş bir yolu gibi görünüyor.

Bu karmaşık bölgeler ve haklar dünyasında beklediğiniz gibi, TVCatchUp’ta bir hesap oluşturmak için İngiltere IP adresine ihtiyacınız var. Bununla birlikte, İngiltere’de bir hesabın kurulduğu küçük bir deney duyduk, daha sonra ABD’deki bir kullanıcıya aktarıldı ve daha sonra hizmeti kullanabilir ve kullanabilir!

TV programı normal EPG formatında kontrol edilebilir. Fare Over program ayrıntıları verir ve birkaç tıklama ile bir kayıt ayarlayabilirsiniz. Çok sevilen şovlarınızın tüm bölümlerini yakalamak için bir sezon geçişi / seri bağlantısı eklemek de önemsizdir. Kayıt için planlanmış programlar EPG’de mor görünmektedir.

Belki de sistemin en faydalı özelliklerinden biri, kendinizi gerçekten kaydetmediğiniz gösterilerin tadını çıkarma yeteneğidir. Gerçekte bu, başka bir kullanıcıdan kaydı “talep etmeniz” gerektiğinden biraz kıvrımlıdır. Birisi (genellikle birkaç dakika içinde) kabul ettiğinde, kopyalarını 24 saat boyunca “ödünç aldınız”. Kayıt size ödünç alınırken, sahibinin buna erişimi yok gibi görünüyor. Tüm bunların kayıtların tek, kişisel kullanım için olduğunu göstermek ve “adamı” yatıştırmak olduğunu varsayıyoruz.

Hizmet reklam yoluyla finanse edilmektedir. Afişler sitede ve oyuncuda görünür, ancak özellikle müdahaleci değildir. Reklamlar konusunda ticari molalar da kaydedilir, ancak oyun kafasını ele geçirmek ve bunları aşmak kolaydır.

Şu anda XBMC forumlarında, kullanıcıların hizmetten kayıtları doğrudan TV’lerine aktarmasına olanak tanıyan bir destek talebi var, şimdi bu güzel olurdu!

Kayıtlar yaklaşık 60 gün boyunca tutuluyor gibi görünüyor. Bunu denememiş olsak da, FLV dosyalarını yerel makinenize kopyalamak mümkün olabilir veya herhangi bir DRM etkisi olup olmayacağını bilmiyoruz. Bu yıl 2. çeyrek için planlanan sitenin mobil bir sürümü için planları okuduk.

TVCatchup müthiş bir üründür ve belki de kendi gerçek dünya sistemlerimizle birlikte kendimizi kullanabildiğimiz bir üründür. Ofiste veya yolda kullanım için müthiş olurdu. Canlı TV yayınlamak için bir gereksiniminiz yoksa Slingbox için bir rakiptir ve hey, yenilemez (BBC, ITV ve Channel4’ün Talep Üzerine İşbirliği Projesi Kangaro’nun bu yılın ilerleyen saatlerinde yayınlanması.)

Ama şimdi kötü haberler için. Hizmetin yasallığı meydan okunabilir gibi görünüyor. Peki, takım elbise eğlenceyi bozacak mı? Henüz dizüstü bilgisayarınızla kanepede çok rahat olmayın.

www.tvcatchup.com

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.