DIY Beanbag Sandalyeleri

gençleri göz önünde bulundurarak yaşlandı. Bugün, küçük boyutlu parçaların karışımını gizlemek için ayrı bir Rumpus alanının kapısını kapatmaya gerek yok. Çocukların mobilyaları artık yetişkin eşdeğerleri kadar akıllı görünümlüdür ve aynı zamanda babanın çok sevilen sandalyesi kadar ev alanında yaşayabilir. Bu projeler için, geleneksel 70’lerin tarzı fasulye torbasını güncelledik, ancak eğlenceli koltuk gençleri evle kullanabilir. Her çanta yumuşak, taze renkli denim ile kaplıdır. Koni şeklindeki bir fasulye, mavi bir jean cebine, kitaplar veya doldurulmuş oyuncaklar için bir saklanma alanı tedavi ettik. Canlı yeni bir görünüm için beş renkte davul şeklindeki bir çanta kapladık ve şık küpü, sapı ile yere sürüklenebilen bir beanbag taburesine dönüştürdük. Torbalarımız tokluk için çift ekmektedir ve slipcovered bu yüzden yıkamak bir çırpıda.

Tüm fasulye torbalarımız, hiçbir doldurma ve bir dış kapaktan kaçmayacağından emin olmak için güvenli bir şekilde birlikte dikilmiş, banya torbası doldurma dolu bir iç muslin tipinden oluşur. Tüm kapaklarımız yıkanabilir. Kottan yapılmıştır, ancak pamuk ördek ve diğer güçlü malzemeler de aynı şekilde uygun olacaktır. Tüm dikişler, çocuklardan kaba ve eğimli tedaviye dayanmak için çift veya üçlü dikişlidir. Dikişten önce büzülmeyi mümkün kılmak için tüm pamuk örtü malzemesini ön test edin. Tüm fasulye sandalyeleri, bir döşeme tedarik mağazasından satın alınan yeni fasulye dolgusu veya eski bir fasulye sandalyesinden dolgu ile yapılabilir. Slipcovers aynı şekilde aynı şekle sahip eski fasulye sandalyelerini dönüştürmek için yapılabilir.

Proje 1: Pocket Beanbag

İki cep beanbag’ımız farklı boyutlarda yapılır. Daha küçük çanta, 27 ″-Düzenli bir tabana sahiptir ve küçük çocuklar içindir. Daha büyük çanta, 30 ″-Düzenli bir tabana ve üç ila beş yaş arası çocuklar içindir. Bu talimatlar, küçük bir fasulye torbası içindir, malzeme listelerinde ve adımlarda parantez içinde sağlanan daha büyük fasulye torbası için boyut modifikasyonlarıdır.

Özel dikişler dikmek için

Fransız Dikiş: Dikişini yanlış taraflarla dikin, ideal kenarların dikişi kapatmak ve tekrar dikmek için uğraştığından emin olmak için malzemeyi çevirin. Hantal olmadığından emin olmak için kapalı dikişe bir tarafa basın.

Düz düşmüş dikiş: (bkz. Diyagram 1) İdeal kenarlarla birlikte dikiş dikerek, 1/2 ″ dikiş ödeneği bırakın. Bir ham ödenek kenarını yarıya kadar kesin (bkz. Adım 1). Dik dikişini kapatmak (bkz. Adım 2), açık katlama ve dikmek (bkz. Adım 3).

Malzemeler ve araçlar

2 yd. muslin

Makas

Büyük pusula

Kalem

ambalaj kağıdı

Bant belirleme veya uzun ip

Sert kağıttan yapılmış geniş ağızlı huni veya huni

Beanbag dolgusu

2 yd. (2-1/2 yd.) Denim

24 ″- (28 ″-) Uzun ağır fermuar veya yorgan fermuar kesim

Üçlü dikiş eki*

*Veya Fransız dikişine veya düz düşmüş dikiş yönlerine uyun (yukarıda)

1. Adım: Kağıt Desenler Yapın

Kraft kağıdında, pusula tabanı için 28 ″ (31 ″) çapında bir daire çizmek için pusulayı kullanın. Kraft kağıdından bu boyuta iki desen parçasını kesin. Çember çevresini bul. Bu sayıyı beşe bölün ve ayrıca daire çevresi etrafında eşit aralıklı beş noktayı işaretlemek için bant belirleyin veya ip kullanın. Şimdi, beş kenar işaretinin her birinden dairenin merkezine doğrudan bir çizgi çizmek için bir cetvel kullanın. Bu size 5 eşit pasta şeklindeki parça sağlayacaktır. Bir desen olarak kullanmak için Kraft Paper’dan pasta şeklindeki bir parçayı kesin. Uzunlamasına ikiye katlayın. Bu bir merkez hattı üretecektir. Ortaya çıkıyor. Kraft kağıdındaki bu tek pasta dilimi desenini ve tekrar iz bırakın. Orta noktaları üstte ve tabanla işaretleyin ve her iki işaretle de bir çizgi çizin. Yan çizgilerin yuvarlak çizgiyi karşıladığı noktalarda, merkez çizgiye paralel 1 ″-uzun çizgiler çizin ve daha sonra her iki noktayı tatmin etmek için alt eğrinizi yeniden çizerek yeni eğriyi orijinalden daha yumuşak hale getirin (bkz. Diyagram 2). Şimdi kenarlarınızı aşağıdan üstten orta noktaya yeniden çizin. Bu, uzatılmış bir pasta şekli üretecektir.

Cep deseni yapmak için, 9 ″ (11 ″) uzunluğunda 8 ″ (10 ″) büyük bir dikdörtgen çizin (bkz. Diyagram 3). Cebin üstüne 2 ″ ekleyin. Cepin altından 1 ″ ötesinde doğrudan merkezden aşağı bir çizgi çizin. Jean cep şekli üretmek için bu orta noktadan her bir yan çizginin altına bir çizgi çizin.

2. Adım: Muslin Formu Yapın

Muslin’den beş pasta şeklinde parçanın yanı sıra bir alt daire parçasını kesin. İdeal kenarlar bakacak şekilde, pasta şeklinde malzeme parçalarını bir araya getirin. Beşinin de bir noktada tatmin ettiğinden emin olmak için çok dikkatli bir şekilde sıralanın. 1/2 ″ dikiş ödeneği bırakarak birlikte dikin. Dört inçlik bir boşluk bırakarak alt parçayı bağlayın. Dolgu eklemek için geniş ağızlı bir huni veya kağıt huni kullanın. Güvenli bir dikişten emin olmak için boşluk kapalı, dikişlerin iki ila üç kez geri dönmesini elle dikin.

3. Adım: Kapak Yapın

Beş pasta şeklindeki parça, alt için iki yarım daire parçasını ve denimden bir cep parçası kesin ve 1 ″ deniz bırakarakm ödenek. Kapak yapmadan önce bir pasta şeklindeki parçaya cep detayını dikin. Bunu yapmak için, cepte kapak üretmek için iki inç aşağı doğru çevirin. Kenar 1/2 ″ ‘nin cebinde (üst hariç) altına çevirin, basın ve bast. Pasta şeklindeki parça içinde orta cep, yerinde pim ve cebin kenarında ideal toplama. Topstitch detayını üretmek için, ilk dikiş çizgisinin içinde ikinci bir dikiş çizgisi 1/4 ″ ile konumda dik dikin. İdeal taraflarla ilgilenen ve 1/2 ″ dikiş ödeneği kullanan beş pasta şeklindeki parçayı da bir araya getirin. Her bir dikişin her iki tarafını da üstte aynı saat yönünde bastırın. Her dikişin tam olarak aynı tarafında, dikişten 1/2 ″ dikişli ikinci bir dikiş çizgisi ile toplama detayı üretin. Fermuarı dairesel tabana yerleştirin. İdeal kenarlar birlikte, büyük bir daire yapmak için doğrudan iki alt yarım daire parçasının kenarını dikin. Pres dikişleri açık. Fermuar başı aşağı ile uğraşırken, fermuar dikiş boyunca uzatın, yerde bastın ve fermuarın etrafına dikin. Konu fermuarına dikişli dikişi serbest bırakın. Fermuarın uzunluğunun, slipcover içindeki türü şekillendirmek için satın alma çemberinin çapına eşit olması gerekir. Yukarıdan aşağıya dikin. Muslin formunu ekleyin. Fermuarı kapatın.

Maliyeti ne

Muslin (2 yarda) 2 $ renkli denim (2 yarda) 64 $ fermuar, iplik $ 10 beanbag doldurma 35 $ toplam $ 111

Proje 2: Davul şeklindeki fasulye torbası

Malzemeler ve araçlar

ambalaj kağıdı

Kalem

Makas

Büyük pusula

Bant

Uzun ip parçası

Cetvel

4 yd. muslin

Sert kağıttan yapılmış geniş ağızlı huni veya huni

Beanbag dolgusu

2 yd. Birincil Renk Denim*

3/4 yd. diğer 4 renk deniminin her biri

Pamuk iplik

33 ″ fermuar (yorgan fermuarı önerilir)

2 ″ kapalı düğmeli yapım kiti

Üçlü dikiş eki **

*Bu, üst için bir parça pasta şeklinin yanı sıra yan için dikdörtgen ** veya Fransız dikiş veya düz düşmüş dikiş yönlerine uyacak şekilde tabanı yapacaktır (yukarıda)

1. Adım: Muslin Formu Yapın

34 ″ çapında iki muslin dairesini kesin. Kraft kağıdından ilk önce iki 33 ″-dizisi desen parçası yapmak için bir pusula ve kurşun kalem kullanın, dikiş ödeneği için muslin parçalarını ek bir inç kesin. Dairenin çevresi etrafında belirlemek için bir bant belirleme veya ip kullanın ve ayrıca bu uzunlukta (yaklaşık 10′-5 ″) uzun bir malzeme şeridini ve fasulye yan parçasını yazmak için 15 ″ büyük. 1/2 ″ dikiş ödeneği ve ideal kenarlara bakan ideal tarafı, üstte diken ve alt parçalar yan yana şeridi, dolgu eklemek için 14 ″ alan bırakarak. Sağ tarafa dönün. Geniş ağızlı bir huni veya bir parça sert kağıttan yapılmış bir huni kullanılarak, dolguyu form içine dökün. Güvenli bir dikişten emin olmak için boşluk kapalı, dikişlerin iki ila üç kez geri dönmesini elle dikin.

2. Adım: Beanbag tabanını kes

Kraft kağıt desenlerinden birini ikiye katlayın ve kottan fasulye tabanı için iki yarım daire parçasını kesin, dikiş ödeneği için tüm kenarlara bir inç ekleyin. İki yarı, 5. adımda bir araya getirilecektir.

Adım 3: Pasta şeklinde parçalar yapın

Diğer 33 ″ -Diameter Kraft kağıt deseninin yanı sıra uzun bir ip parçasını kullanarak, daire çevresini (yaklaşık 10 ′-5 ″ olmalıdır) bulun. Bu sayıyı beşe bölün (25 ″ civarında olmalıdır). Bant kullanın, daire çevresi etrafında her 25 ″ noktayı işaretleyin veya ipi kullanın. Şimdi, beş kenar işaretinin her birinden dairenin merkezine doğrudan bir çizgi çizmek için bir cetvel kullanın. Bu size 5 eşit pasta şeklindeki parça sağlayacaktır. Bir desen olarak kullanmak için Kraft Paper’dan pasta şeklindeki bir parçayı kesin. Beş malzeme renginin her birinden bir pasta şeklindeki parça, dikiş ödeneği için ek 1 ″ ile kesin.

4. Adım: Yan Parçalar Yapın

Pasta şeklindeki parçanın eğrisi boyunca bant belirleyin veya ip. Bu sayıyı ölçen her bir malzeme renginin bir parçasını kesin (her parça için yaklaşık 25 ″ olmalıdır) ve 15 ″ genişliğinde.

5. Adım: Dipin yanı sıra Fermuarı Bağlayın

İdeal kenarlar birlikte, büyük bir daire yapmak için doğrudan iki alt yarım daire parçasının kenarını dikin. Pres dikişleri açık ve iş 1, Adım 3’te olduğu gibi fermuar yerleştirin.

Adım 6: Üst parçaları birlikte dikin

İdeal kenarlar bakacak şekilde, pasta şeklinde malzeme parçalarını bir araya getirin. Beşinin de bir noktada tatmin ettiğinden emin olmak için çok dikkatli bir şekilde sıralanın. 1/2 ″ dikiş ödeneği bırakarak beş parçayı bir araya getirin. Artık kumaş kullanılarak, ayarlanan talimatlara göre kapalı düğme yapın. Beş rengin de beanbag topunun merkezinde tatmin ettiği konuma güvenli bir şekilde dikin. Bu eğlenceli bir dekoratif detaydır, aynı zamanda beş noktayı tatmin etmek için zor olabileceği bölgedeki çalışmalarınızı gizler.

Adım 7: Kalma parçalarını birlikte dikin

Beanbag tepesindeki renk planına uyarak tüm yan parçaları bir araya getirin (bizimki kırmızı, sarı, turuncu, yeşil, mavi). Yan parçaları ideal kenarlara bakarak, dikişleri ve renkleri sıralamaya özen göstererek zirveye sabitleyin. SI’nın yanı sıra üstten yan yana dikindes dibe. Sağ tarafa dönün ve altta fermuar ile muslin tipini yerleştirin. Fermuarı kapatın.

Maliyeti ne

Muslin (4 yarda) 4 $ Renkli Denim (5 yarda) 160 $ ​​Beanbag Dolgu 45 $ Fermuar, İplik, Düğme Kiti 13 $ $ 222

Proje 3: Little Cube Dışkısı

Bunlar 12 ″ s’yi belirler. x 14 ″ d. x 14 ″ W., ayrıca bir tarafta bir yönetime sahipler, böylece gençler onları hızla yerine sürükleyebilirler. (Bkz. Materyaller ve Araçlar Listesi)

Malzemeler ve araçlar

Makas

1 yd. Formlar yapmak için muslin, terzi pamuğu veya hurda malzemesi

Pamuk iplik

Sert kağıttan yapılmış geniş ağızlı huni veya huni

Beanbag dolgusu

El dikişli kapanış için ağır döşeme ipliği

1 yd. kot

Üçlü dikiş eki*

*Veya Fransız dikişine veya düz düşmüş dikiş yönlerine uygun tüm dikişleri güçlendirin

1. Adım: Muslin Formu Yapın

Yanlar için 13 ″ x 15 ″ ölçen 4 parça muslin ve her biri üst ve alt için her biri 15 ″ x 15 ″ ölçen iki parça kesin (ek 1 ″ her taraftaki ek 1 ″ dikiş ödeneği sığdırır). İdeal kenarlara bakacak şekilde, dört tarafı da 13 taraf boyunca dikin. Üstü ve altını bağlayın ve doldurma için altta 4 ″ açıklık bırakın. Beanbag dolgusu su gibi dökülür; Geniş ağızlı bir huni kullanın veya bir parça sert kağıttan, düzgün bir şekilde doğrudan dolguyu forma yönlendirin. Kullandığınız çok daha fazla dolgu, fasulye torbası daha sıkı olacak. Dışkı için, Dolgu tam olarak ne kadar sağlam istediğinize bağlı olarak en az 3/4 tam veya daha fazla gelişir. Ağır döşeme ipliği kullanarak, el-dikiş 4 ″ açıklık kapalı, güvenli olduğundan emin olmak için dikişin iki ila üç kez dikilmesi yanı sıra hiçbir banya torbası dolgusunun kaçmayacağından emin olmak için.

2. Adım: Kapak Yapın

Yanlar için 13 ″ x 15 ″ ölçen 4 adet denim kapak malzemesi ve her biri üst ve alt için 15 ″ x 15 ″ ölçen 2 adet kesin. 6 ″ W ölçümünü kes. x 7 ″ l. sap için. İdeal kenarlarla birlikte uzunlamasına yarısını yönetin ve ham kenarlar boyunca dikerek 1/2 ″ dikiş ödeneği bırakın. Sağ tarafa dönün. Tip tutamağa dikişin ortasından aşağı koşarak bastırın. Yanı ve üst parçaları Adım 1’de olduğu gibi dikin. Yukarıda olduğu gibi üstten yan parçaları dikin, ancak bir tarafın yanı sıra üstte sandviçli yönetici uçlarla dikin.

Adım 3: Muslin formunu ekleyin

Doldurulmuş muslin tipini kapağa yerleştirin. Beanbag’ı kapatmak için alt parçayı yan parçaya elle dikin. Ancak bir fermuar kullanılabilir, ancak küp çizgilerine müdahale eder. Kapak, bir dikiş-ripper ile ortadan kaldırılabilir ve daha sonra küpü yıkandıktan sonra kurutulduktan sonra kaplamak için bir kez daha dikilebilir.

Maliyeti ne

Muslin (1 yarda) $ 1 renkli denim (1 yarda) 32 $ Beanbag Dolduran 10 $ iş parçacığı $ 4 $ 47

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.